Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna - Skra Częstochowa. Kibice czekali na to od dawna, pewna wygrana Górnika! - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna

Sport Fani wyczekiwali tak przekonującej wygranej piłkarzy pierwszoligowego Górnika. Podopieczni trenera Marcina Prasoła pokonali w sobotę na własnym stadionie Skrę 3:0.

Zielono-czarni byli faworytem sobotniej konfrontacji ze Skrą, bo pomimo tego, że częstochowianie byli wyżej w tabeli, to w ostatnich tygodniach są pogrążeni w kryzysie.

Maciej Gostomski i spółka nie zawiedli. Na pierwszego gola trzeba było poczekać do końcówki pierwszej połowy. Do siatki Skry trafił obrońca Wiktor Łychowydko.

Gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy. Na listę strzelców wpisał się Egzon Kryeziu.

W końcówce wynik na 3:0 ustalił Hubert Sobol.

To trzecia wygrana łęcznian w tym sezonie. Po 14. meczach zielono-czarni mają na koncie 14 punktów. Dzięki sobotniemu zwycięstwu Górnik przeskoczył w tabeli Skrę i Chojniczankę Chojnice.

Następny mecz łęcznian już we wtorek. Górnik podejmie na swoim stadionie ekstraklasową Koronę Kielce w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Pierwszy gwizdek o godz. 19.15.

Górnik Łęczna - Skra Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki: Łychowydko 43', Kryeziu 59', Sobol 83'.

Górnik: Gostomski - Zbozień, Biernat, Cissé, Dziwniel - Tkacz (72' Pierzak), Łychowydko (72' Lewkot), Kryeziu, Krykun (87' Kwiatkowski) - Grzeszczyk (60' Sobol), Gąska (87' Podliński).

Skra: Bursztyn - Niedbała (66' Flak), Szymański, Mesjasz, Brusiło, Lukoszek - Hilbrycht (66' Gołębiowski), Baranowicz (79' Sajdak), Babiarz (89' Łukasiak), Nocoń - Ropski (66' Sangowski).

Żółte kartki: Mesjasz, Niedbała, Lukoszek.

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).