Górnik Łęczna - Warta Poznań 0:4. "Górnicy" bez szans, goście ich rozbili

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łeczna/Archiwum

Górnik Łęczna - Warta Poznań 0:4. "Górnicy" bez szans, goście ich rozbili  - Zdjęcie główne

Po błędzie Tomasza Midzierskiego (na zdj.) Warta strzeliła gola na 2:0 | foto Górnik Łeczna/Archiwum

Sport Trzeci mecz w sezonie i druga porażka zielono-czarnych. Łęcznianie zostali w piątek wysoko pokonani przed własną publicznością przez Wartę Poznań.

Piątkowy mecz w Łęcznej, rozgrywany w ramach trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy, bardzo dobrze mogli zacząć goście, ale Michał Jakóbowski nie trafił z bliska do siatki Górnika. Niecały kwadrans później było już jednak 1:0 dla Warty, a na listę strzelców wpisał się Adam Zrelak. 27-letni słowacki napastnik wykorzystał dobre prostopadłe podanie od Belga Milana Corryna.

Niewiele więcej działo się w pierwszej połowie spotkania. Zielono-czarni próbowali zaatakować, ale brakowało im precyzji na połowie rywali. Na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

Goście drugą część zaczęli od mocnego uderzenia. Mateusz Czyżycki pięknie uderzał zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Maciej Gostomski. Poznaniacy dopięli swego chwilę później, bo po fatalnej stracie Tomasza Midzierskiego z piłką w pole karne wbiegł Corryn, który bez problemu pokonał w sytuacji sam na sam bramkarza łęcznian.

Warta nie poprzestała na dwubramkowej zaliczce. Podopieczni trenera Piotra Tworka podwyższyli na 3:0 w 61. minucie, gdy swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Corryn. Belg trafił z woleja z bliskiej odległości po sprytnym rozegraniu rzutu rożnego.

Blisko zdobycia bramki honorowej miejscowi byli w 64. minucie. Strzał Bartosza Śpiączki na słupek sparował jednak bramkarz poznaniaków.

Gospodarze zostali ostatecznie pognębieni w doliczonym czasie gry. Wynik spotkania na 4:0 dla drużyny ze stolicy Wielkopolski ustalił Jan Grzesik, strzałem głową.

Podopieczni trenera Kamila Kieresia przegrali drugie spotkanie w sezonie, pierwsze przed własną publicznością.

Górnik Łęczna - Warta Poznań 0:4 (0:1)
Bramki: Zrelak 17', Corryn 52', 61', Grzesik 90'+2.
Górnik: Gostomski – Szcześniak, Baranowski, Midzierski (59' Pajnowski), Leandro – Mak (77' Jagiełło), Gol, Cierpka (59' Kalinkowski), Krykun (84' Tkacz) – Śpiączka (77' Wojciechowski), Banaszak.
Warta: Lis – Grzesik, Ivanov, Ławniczak, Matuszewski – Corryn (73' Rodriguez), Czyżycki, Kupczak, Czyż (77' Kuzimski), Jakóbowski (86' Fiedosewicz) – Zrelak (86' Sopoćko).
Żółte kartki: Gol, Pajnowski - Grzesik.
Sędziował: Paweł Malec (Łódź).