Górnik Łęczna - Wisła Kraków. To nie tak miało wyglądać

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Górnik Łęczna - Wisła Kraków. To nie tak miało wyglądać - Zdjęcie główne

Po pierwszych kolejkach sezonu Górnik typowany jest jako murowany kandydat do spadku z PKO Ekstraklasy | foto DSM/Archiwum

Sport Za nami pięć meczów Górnika w PKO Ekstraklasie, a kibice zielono-czarnych wciąż czekają na wygraną swojego zespołu. W sobotę łęcznianie przegrali u siebie 1:3 z Wisłą Kraków.

Mecz dobrze mogli otworzyć gospodarze, ale Bartosz Śpiączka nie był w stanie pokonać Pawła Kieszka. "Biała Gwiazda" odpowiedziała w 20. minucie, gdy Michal Škvarka wpadł w pole karne, zwiódł obrońcę i trafił do bramki Macieja Gostomskiego.

Tuż po zmianie stron fenomenalny popis dryblingu w polu karnym Górnika dał Yaw Yeboah. Zawodnik Wisły zakręcił Bartoszem Rymaniakiem i wpakował piłkę do siatki zielono-czarnych. W 62. minucie bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam pokonał Felicio Brown Forbes.

Górnik odpowiedział jednym golem. Samobója zaliczył Michal Frydrych, który skierował piłkę do własnej bramki po wstrzeleniu piłki przez Przemysława Banaszaka.

Ostatecznie łęcznianie przegrali 1:3 i jest to ich już trzecia porażka w tym sezonie. W trzech dotychczasowych meczach na swoim stadionie zdobyli tylko jeden punkt. W najbliższy piatek, 27 sierpnia, Górnik zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:3 (1:0)
Bramki: Frydrych 74' (s) - Škvarka 20', Yeboah 48', Brown Forbes 62'.
Górnik: Gostomski – Rymaniak, Szcześniak, Midzierski, Dziwniel – Krykun, Kalinkowski (88' Tymosiak), Drewniak, Michał Mak (88' Goliński) – Gąska (58' Banaszak) – Śpiączka.
Wisła: Kieszek – Gruszkowski, Szota, Frydrych, Matěj Hanousek – El Mahdioui – Yeboah (78' Błaszczykowski), Škvarka (88' Savić), Plewka (78' Kuveljić), Młyński (65' Starzyński) – Brown Forbes (88' Hugi).
Żółte kartki: Rymaniak - Młyński, Gruszkowski.
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).