Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna - Wisła Kraków. Wyraźna przegrana z "Białą Gwiazdą" na koniec sezonu - Zdjęcie główne

Gospodarze też mieli swoje szanse, w 7. minucie po dośrodkowaniu od Miłosza Kozaka w słupek trafił Damian Zbozień (na zdj. przy piłce) | foto Górnik Łęczna

Sport Porażką zakończyli sezon podopieczni trenera Ireneusza Mamrota. W ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik przegrał na swoim stadionie 0:3 z Wisłą Kraków.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu w Łęcznej byli goście, wciąż walczący nawet o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy.

Zgodnie z oczekiwaniami, spotkanie rozpoczęło się od ataków piłkarzy "Białej Gwiazdy". Już w 5. minucie bardzo bliski otworzenia wyniku był Igor Sapała, ale fatalnie spudłował z bliskiej odległości od bramki Górnika. Gospodarze też mieli swoje szanse, w 7. minucie po dośrodkowaniu od Miłosza Kozaka w słupek trafił Damian Zbozień. "Wiślacy" dopięli swego w 14. minucie, gdy po koronkowej akcji swojego zespołu do bramki zielono-czarnych trafił Michał Żyro.

Nie minęło pół godziny gry, a było już 2:0 dla Wisły. Drugiego gola dla krakowian strzelił bowiem Dawid Szot, który precyzyjnym strzałem z pola karnego wykorzystał podanie od kolegi z zespołu. Goście mogli trafić chwilę wcześniej, ale nieznacznie w dobrej sytuacji pomylił się Luis Fernandez.

Łęcznianie starali się odgryźć, bliski szczęścia był Marcin Biernat, jednak piłka po jego strzale głową nie trafiła w bramkę. Za chwilę świetne prostopadłe podanie od Wiktora Łychowydko otrzymał Serhij Krykun, który minął już nawet wychodzącego z bramki Mikołaja Biegańskiego i... spudłował.

Niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach w samej końcówce, gdy Mateusz Młyński popisał się mocnym strzałem z pola karnego, pokonując Macieja Gostomskiego, który w tym spotkaniu miał pełne ręce roboty. To trafienie ustaliło wynik meczu - Górnik uległ Wiśle 0:3 w ostatnim spotkaniu tego sezonu.

Zielono-czarni skończyli sezon na 12. miejcu w tabeli z dorobkiem 40. punktów zdobytych w 34. meczach, czyli dziewięcioma oczkami przewagi nad strefą spadkową. Do miejsca gwarantującego baraże o PKO Ekstraklasę zabrakło 11 punktów. Wisła ostatecznie nie zdołała zapewnić sobie drugiego miejsca, premiowanego bezpośrednim awansem i by uzyskać promocję, będzie musiała zagrać w barażach.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:3 (0:2)
Bramki: Żyro 14', Szot 30', Młyński 86'.
Górnik: Gostomski - Zbozień, Biernat, de Amo, Dziwniel (87' Turek) - Kozak, Pierzak (62' Szramowski), Kryeziu, Gąska (76' Łychowydko), Krykun (87' Bednarczyk) - Podliński (87' Żabiński).
Wisła: Biegański - Colley, Łasicki, Szot - Villar (67' Talar), Basha (62' Duda), Sapała (81' Igbekeme), Fernández (81' Błaszczykowski), Juncà (46' Młyński) - Rodado, Żyro.
Żółte kartki: Pierzak, de Amo - Sapała, Młyński.
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Widzów: 3395.