Autor: | Zdjęcie: DSM

Jest awans! Górnik Łęczna w Fortuna 1 lidze! - Zdjęcie główne

Łęcznianie dopięli swego. Górnik z awansem! | foto DSM

Sport Piłkarze Górnika wracają na zaplecze ekstraklasy. Łęcznianie pokonali w sobotę na wyjeździe Legionovię po golach Stasiaka oraz Wojciechowskiego i wywalczyli awans do Fortuna 1 ligi.

Stawka sobotniego meczu w Legionowie była ogromna - ważyła się tam kwestia awansu z 2. ligi Górnika, który przed tym spotkaniem był liderem tabeli, ale przy porażce łęcznian mogli oni zostać wyprzedzeni przez Widzew Łódź i GKS Katowice.

Zielono-czarni nie zamierzali jednak oglądać się na rywali. Po wyrównanej pierwszej połowie meczu z Legionovią, która już przed tym spotkaniem była pewna spadku do 3. ligi, w drugiej części na boisku dominowali "Górnicy".

Wynik spotkania w 50. minucie otworzył Aron Stasiak, który skutecznie dobił strzał jednego z kolegów z zespołu. Kropkę nad "i" kilkanaście minut później postawił Paweł Wojciechowski. Najlepszy strzelec Górnika w tym sezonie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Golińskim.

Skończyło się na 2:0 dla zielono-czarnych i... awansie Górnika do Fortuna 1. ligi. Łęczna może otwierać szampany!

Legionovia Legionowo - Górnik Łęczna 0:2 (0:0)

Bramki: Stasiak 50', Wojciechowski 66' (k).

Legionovia: Podleśny (84' Krzywański) - Zembrowski, Kaczorowski, Weremko, Kluska, Koprowski (86' Sobota), Podliński, Koziara, Małek (74' Turkowski), Trubeha (74' Lewandowski), Choroś.

Górnik: Kostrzewski - Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro, Cierpka (90' Tymosiak), Stromecki, Goliński (90' Turek), Stasiak, Wojciechowski, Śpiączka (85' Korczakowski).

Żółte kartki: Kluska - Śpiaczka, Cierpka.

Sedziował: Marcin Pelka (Poznań).