Górnik nokautuje Zawiszę Bydgoszcz 5:2 [WIDEO, ZAPIS RELACJI, ZDJĘCIA]

Górnik nokautuje Zawiszę Bydgoszcz 5:2 [WIDEO, ZAPIS RELACJI, ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Sport Po raz pierwszy w tym sezonie Zielono-czarni wygrali przed własną publicznością. Po dzisiejszym spotkaniu Górnicy mają na swoim koncie osiem punktów.

Trener Jurij Szatałow przyznał, że poważnie porozmawiał ze swoimi podopiecznymi po przegranej z Legią Warszawą 0:5 i trzecioliogową Stalą Rzeszów (1:2). To chyba przyniosło skutek.

Przełamał się Fedor Cernych, który może pochwalić się dziś dwoma celnymi trafieniami, świetnie spisał się Bonin - strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Kolejny świetny mecz rozegrał Tomasz Nowak. Wynik na 5:2 ustalił Sebastian Szałachowski wprowadzony na boisko w 84 minucie.

Zobacz radość kibiców po strzeleniu bramek i ich doping w czasie sobotniego meczu, posłuchaj co mówili trenerzy zaraz po ostatnim gwizdku:

Sędzia zakończył spotkanie. Mecz obejrzało ponad trzy tysiące widzów.

91' zmiana w Górniku: gromkie brawa dla schodzącego z boiska Tomasza Nowaka, którego zastępuje Wojciech Malinowski

91' okazja dla Zawiszy, ale na posterunku jest Rodić, bramkarz Górnika po tej akcji nie podnosi się z murawy, na boisko wbiegają medycy

87' GOOL! Nowak do Bonina. Ten dośrtodkowuje z pola karnego do Sebastiana Szałachowskiego, który z pierwszej piłki zdobywa piątą bramkę dla Górnika.

84' akcja Górnika, niedokładnie dośrodkowuje Szałachowski

83' na boisko za Boźoka wchodzi Szałachowski

80' Bielak ciągnie za koszulkę Drygasa (żółta kartka)

79' z boiska schodzi Fedor Cernych, zdobywca dwóch bramek, w jego miejsce wchodzi Hasani

77' indywidualna akcja Nowaka, który przebiega środkiem boiska i podaje do Cernycha, ten zostaje sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał broni Witan

75' żółta kartka dla zawodnika gości Fleurivala

70' najpierw rzut rożny dla gości, strzał po dośrodkowaniu wypiątkowuje Rodić, piłkarze Zawiszy dalej przy piłce, po niedokładnym dośrodkowaniu piłkę nieudanie próbuje sięgnąć Drygas, ustawiony tuż przy lewym słupku

66' zmiana w Zawiszy: Kadu za Wójcickiego

64' Górnicy odbierają groźne ataki Zawiszy, ładną intrerwencją popisał się Rodić, który wypiąśtkował piłkę pędzącą w światło bramki

60' z dystansu mocno strzela Cernych, niestety niecelnie

58' akcja Górnika, piłkę przyjmuje w polu karnym przyjmuje Bonin, po lewej napastnicy czekają na podanie tuż przed bramkarzem, ale Bonin nie trafia w piłkę

53' akcja Zawiszy, zakończona celnym strzałem z dystansu Drygasa

zmiana w drużynie Zawiszy: Miranda za Pereirę

50' na 4:1 strzela Fedor Cernych

47' Zmiana w drużynie Zawiszy: Borges za Alvarinho

46' drugą połowę meczu piłkarze rozpoczynają w słońcu, w pierwszej połowie grę utrudniał deszcz

42' GOOOL! Najpierw Kaźmierczak lobbuje bramkarza, a piłka odbija się od poprzeczki, główką dobija Grzegorz Bonin!

41' zakotłowało się w polu karnym gości, akcję zakończył niecelny strzał z dystansu Bielaka

39' bramkę dla Zawiszy zdobywa Jakub Wójcicki

35' żóltą kartką ukarany został Alvarinho, który ciągnął za koszulkę Bonina

33' Cernych sam na sam z bramkarzem, posyła piłkę do bramki gości, 2:0 dla Górnika!

30' kolejny zupelnie nieudany strzał z dystansu Carlosa

29' dośrodkowanie Mraza z lewej strony, Górnicy przegrywają pojdeynek główkowy w polu karnym i tym samym obrońcy Zawiszy szatrzymują akcję gospodarzy

25' rzut wolny dla Zawsiszy po faulu na Jakubie Wójcickim, obrońcy Górnika wybijają piłkę

23' ładnie rozegrana akcja Górnika, niestety Grzegorz Boni strzela wysoko nad poprzeczką

21' akcja Zawiszy, niecelnie z dystansu uderza Luis Carlos

19' Kalkowski do Boźoka, ale ten nie przyjmuje w polu karnym

10' GOOOL! Cernych do Bonina, znajdującego się w polu karnym, ten sam przechodzi na lewą stronę i strzela na 1:0.

3' strzelał mocno Bonin, niestety piłka przelatuje oboks słupka

1' sędzia rozpoczyna grę, piłkarze Zawiszy w białych strojach, Górnicy w zielono-czarnych

W dzisiejszym meczu trener Jurij Szatałow spotkał swoich dawnych podopiecznych, bo właśnie z Zawiszy Bydgoszcz trafił do Łęcznej. Z bydgoskiego klubu został zwolniony w kwietniu 2013 roku. Dzisiaj Szatałow stwierdził, że Górnik Łęczna jest drużyną lepszą od Zawiszy.

Na boisko nie mógł wyjść stoper Górnika Tomislav Bozić, który pauzuje za czerwoną kartkę z meczu na Łazienkowskiej. Zastąpił go Marcin Kalkowski, który w bardzo dobrym stylu zadebiutował w ekstraklasie.

Górnik: Rodić - Mierzejewski, Szmatiuk, Kalkowski, Mraz - Bonin, Kaźmierczak, Nowak, Bielak, Bożok - Cernych.

Zawisza: Witan - Argyriou, Strąk, Ziajka - Gomes, Pereira, de Oliveira, Wójcicki, Luis Carlos, Fleurival, Drygas.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).