Tego samego dnia, w piątek (25 kwietnia), przedstawiciele łęczyńskiego klubu zakomunikowali o nowym kontrakcie 19-letniego pomocnika Michała Steszuka. Niedługo później Górnik poinformował o kolejnych przedłużonych umowach.
Adam Deja zostaje w Górniku
Najważniejsza informacja jest taka, że w zielono-czarnych zostaje Adam Deja, kapitan drużyny. Kontrakt 31-letniego środkowego pomocnika po spełnieniu warunków zapisanych w umowie, został automatycznie przedłużony do 30 czerwca 2026 roku.
Piłkarz przyszedł do Górnika w 2023 roku, właśnie kończy drugi sezon w zielono-czarnych barwach. Rozegrał w łęczyńskim klubie 58 meczów, w których strzelił pięć goli i zanotował osiem asyst.
Adam Deja to doświadczony zawodnik, który na poziomie ekstraklasy zaliczył 154 mecze, trafiając w nich cztery razy do siatki rywali. W swoim piłkarskim CV ma m.in. Koronę Kielce, Arkę Gdynia, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy Cracovię.
Kamil Orlik i Patryk Malamis zostają w zielono-czarnych
To nie wszystko, bo klub skorzystał z prawa jednostronnego przedłużenia kontraktu z Kamilem Orlikiem oraz Patrykiem Malamisem na kolejny sezon, czyli do 30 czerwca 2026 roku.
Kamil Orlik to ofensywny pomocnik lub skrzydłowy. Dołączył do Górnika przed bieżącym sezonem. 25-latek rozegrał dotąd 25 meczów w zielono-czarnych. Strzelił w nich jednego gola i trzy razy asystował kolegom z zespołu. Wcześniej grał m.in. w trzecioligowej Siarce Tarnobrzeg czy drugoligowej Chojniczance Chojnice.
Patryk Malamis, grający na pozycji środkowego lub lewego pomocnika, także zasilił zielono-czarnych przed obecnym sezonem. Na koncie 19-latek ma 18 spotkań dla Górnika. Znaczną część dotychczasowej przygody z piłką spędził w drużynach juniorskich Zagłębia Lubin. Potem grał m.in. w młodzieżowych zespołach i rezerwach Rakowa Częstochowa.
W swoim CV ma jeden występ w ekstraklasie właśnie w barwach "Medalików".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.