Górnik wygrał z Kolejarzem Stróże 2:0 [SKRÓT MECZU WIDEO]

Górnik wygrał z Kolejarzem Stróże 2:0 [SKRÓT MECZU WIDEO] - Zdjęcie główne

Sport Koniec złej passy! Po czterech meczach bez zwycięstwa, nareszczie mamy trzy punkty.

Od początku Górnik dominował nad gośćmi, ale pierwsze ataki nie mogły zaskoczyć bramkarza przeciwnej drużyny. Pierwszy gol padł dopiero w 31 minucie. Nikolais Kozacuks nie wykorzystał wtedy sytuacji sam na sam z golkiperem Kolejarza, wtedy do piłki dobił Grzegorz Bonin, który lobem trafił do bramki gości.

W 62 minucie kontratak "Zielono-czarnych" o mały włos nie zakończyłby się kolejnym golem. Miroslav Bożok minął bramkarza i dośrodkował piłkę wprost na głowę Arkadiusza Woźniaka, który prawie trafił do bramki przeciwnika.

Woźniak zrehabilitotwał się w 78 minucie, kiedy z woleja wpakował piłkę do siatki Kolejarza. Uderzał z dobitki po strzale Miroslava Bożka.

Zwycięstwo w sobotnim spotkaniu to także zasługa bramkarza Górnika Sergiusza Prusaka, który obronił kilka niebezpiecznych sytuacji.

Górnicy utrzymują się na drugim miejscu w tabeli. Do lidera dzieli łęcznian teraz 3 punkty. Przewaga GKS Bełchatów pomniejszyła się dzięki temu, że w piątek lider przegrał z Energetykiem ROW Rybnik 0:2.

Tak szkoleniowcy podsumowali mecz na konferencji:

Jurij Szatałow (trener Górnika): Postaramy się jak najszybciej zapomnieć o swoim stylu. Na odprawie mówiliśmy, że styl nie jest tak ważny. Musimy wyjść z tego niedużego dołka i wygrać ten mecz. Brawa dla chłopaków, bo pokazali, że potrafią się zmobilizować. Styl nie był porywający, ale cieszymy się ze zdobyczy punktowej. Już bardziej optymistycznie patrzymy na następne mecze.

Przemysław Cecherz (trener Kolejarza): Uważam, że to było niezłe spotkanie w wykonaniu obydwu drużyn. Potrafią grać w piłkę i to pokazały. Wygrał zespół skuteczniejszy z większą siłą w postaci Grześka Bonina w przodzie. My swoich sytuacji nie wykorzystaliśmy, dlatego jesteśmy pokonani. Nie mogę mieć pretensji do zawodników o grę. Mogę mieć pretensje o detale.

Bramki: Bonin (31), Woźniak (79).

Górnik: Prusak – Sasin, Szmatiuk, Kwiecień, Mraz – Nikitović, Nowak, Bożok (86 Kalinowski), Kozacuks, Bonin (60 Zawistowski) – Woźniak.

Kolejarz: Radliński – Smuczyński, Stefanik, Chałas (56 Adamek), Markowski – Bocian (81 Niane), Cichy, Gryźlak (70 Leszczak), Trochim, Walęciak – Wolański.

Żółta kartka: Nikitović (G)

Sędziował: Krzysztof Jakubik.

Zobaczcie najciekawsze momenty meczu, w tym bramki strzelone przez Grzegorza Bonina i Arkadiusza Woźniaka.