Koronawirus w Górniku Łęczna. Niedzielny mecz odwołany

To pierwszy przypadek, by koronawirusa wykryto w ekipie Górnika | foto Pixabay

sport Przedstawiciele klubu zakomunikowali, że dwie osoby z Górnika są zakażone koronawirusem. Zielono-czarni nie precyzują, o kogo chodzi. Niemniej, mecz ligowy zaplanowany na niedzielę został przełożony.

dsm

Opublikowano: 3 października 2020 12:36 | Aktualizacja: 3 października 2020 19:13

"Zarząd Górnik Łęczna SA informuje, że w dniu 2.10.2020r. otrzymał pozytywny wynik badania na SARS-COV-2 u dwóch osób objętych izolacja sportową" - czytamy na stronie internetowej klubu.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęcznej na pozostałych zawodników i członków sztabu szkoleniowego została nałożona kwarantanna.

"W związku z zaistniałą sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz 7. kolejki Fortuna 1 ligi między drużynami Górnik Łęczna – GKS 1962 Jastrzębie, zaplanowany na 4 października 2020 r., został odwołany. Nowy termin zawodów zostanie wyznaczony przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN" - zapowiadają działacze Górnika. "Klub informuje, że wdrożone zostały wewnętrzne procedury oraz jest w stałym kontakcie z przedstawicielami PPIS w Łęcznej oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest dla nas absolutnym priorytetem" - dodają.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 22 dni temu | ocena +0 / -0

    Slimak

    Ale bydlo

  • 22 dni temu | ocena +0 / -0

    Xyz

    To już będzie drugi zaległy mecz.