Mistrzynie Polski z jednym punktem. GKS Górnik Łeczna zremisował z SMS-em Łódź

Mistrzynie Polski z jednym punktem. GKS Górnik Łeczna zremisował z SMS-em Łódź - Zdjęcie główne

Sport Dwa gole i dwa niewykorzystane rzuty karne zobaczyli kibice oglądający hitowe spotkanie 11. kolejki Ekstraligi. "Górniczki" przegrywały w sobotę w Łodzi 0:1, ale zdołały wyrwać rywalkom wygraną i doprowadzić do remisu. Gola na wagę punktu strzeliła Nikola Karczewska.

To było spotkanie dwóch zespołów z czołówki piłkarskiej Ekstraligi kobiet. Łęcznianki jechały do Łodzi podbudowane pewną wygraną z mistrzyniami Chorwacji w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Z kolei gospodynie sobotniego meczu przed tym starciem notowały serię czterech kolejnych wygranych, w tym z 3:2 z Medykiem Konin.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, ale piłkarki TME UKS SMS-u Łódź były bliskie wyjścia na prowadzenie. Rzutu karnego nie wykorzystała jednak Adriana Achcińska, która trafiła w słupek.

Niedługo po przerwie łodzianki dopięły jednak swego - w 54. minucie gola na 1:0 strzeliła Paulina Filipczak, która okazała się lepsza w sytuacji sam na sam z Anną Palińską. Wyrównać stan rywalizacji łęcznianki mogły już w 74. minucie, ale strzał z karnego Emilii Zdunek trafił w słupek bramki rywalek.

Remis udało się uratować dopiero w 87. minucie spotkania. Zielono-czarne otrzymały drugą szansę na zdobycie bramki z jedenastki i tym razem do piłki podeszła Nikola Karczewska. Napastniczka Górnika nie pomyliła się i zrobiło się 1:1.

Takim wynikiem zakończył się ten mecz. Po dziesięciu spotkaniach "Górniczki" mają na koncie 18 punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli. TME UKS SMS Łódź ma z kolei 28 punktów po 11. meczach i jest obecnie liderem Ekstraligi. Przynajmniej do niedzieli, gdy swój mecz rozegrają Czarni Sosnowiec.

W środę, 11 listopada, łęcznianki zagrają na wyjeździe z SWD Wodzisław Śląski w meczu 1/32 Pucharu Polski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16. Natomiast 18 listopada Górnik ma podjąć na swoim boisku cypryjski Apollon FC w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów.

TME UKS SMS Łódź – GKS Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
Bramki: Filipczak 54’ – Karczewska 87’.
TME UKS: Sowalska – Jedlińska, Zieniewicz, Konat, Kurzawa (83′ Enjo), Achcińska, Sokołowska, Gąsieniec (76′ Markushevskaya), Zbyrad (91′ Mordel), Grzybowska, Filipczak.
GKS Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Siwińska, Zając, Guściora (59′ Zawadzka), Ratajczyk, Hmirova, Zdunek, Kamczyk, Karczewska.
Żółte kartki: Achińska, Gąsieniec – Karczewska.