Olimpia Szczecin - GKS Górnik Łęczna. Pewna wygrana po trudnym boju

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Olimpia Szczecin - GKS Górnik Łęczna. Pewna wygrana po trudnym boju - Zdjęcie główne

Zielono-czarne nie miały w sobotę łatwo, ale do domu wracają z okazałym zwycięstwem | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Trzecie zwycięstwo w tym sezonie Ekstraligi dla zielono-czarnych. Piłkarki Górnika wygrały w sobotę w Szczecinie 4:1 z miejscową Olimpią.

Po bolesnej porażce 1:2 na własnym boisku z AZS UJ Kraków podopieczne trenera Roberta Makarewicza wróciły na zwycięską ściężkę. W sobotę w Szczecinie zielono-czarne otworzyły wynik w 10. minucie po trafieniu Klaudii Lefeld. Olimpia odpowiedziała na początku drugiej połowy, gdy Annę Palińską pokonała Patrycja Zięba.

Końcówka należała już jednak do GKS-u. W 71. minucie zielono-czarne ponownie wyszły na prowadzenie, tym razem na listę strzelczyń wpisała się Marcjanna Zawadzka. Chwilę później było już 3:1 po golu Dominiki Dereń. Ta sama piłkarka ustaliła wynik meczu na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.

GKS Górnik wygrał w Szczecinie 4:1 i dopisał do swojego dorobku komplet punktów. Po czterech spotkaniach zielono-czarne mają dziewięć oczek.

Kolejny mecz w najbliższą sobotę, 11 września. Łęcznianki podejmą na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Początek gry o godz. 12.20.

KS Olimpia Szczecin – GKS Górnik Łęczna 1:4 (0:1)
Bramki: Zięba 49' - Lefeld 10', Zawadzka 71', Dereń 76', 89'.
Olimpia: Radkiewicz – Michalczyk, Brzozowska, Szymaszek, Kędzierska, Szcześniak (45' Bissong), Garbowska (60' Siwek), Radochońska, Brodzik (89' Szerszen), Ziemba (83' Lipiejko), Oleszkiewicz.
Górnik: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Litwiniec (45' Kazanowska), Skupień, Ratajczyk, Kaczor (85' Szymczak), Zając (87' Głąb), Posiewka (78' Giętkowska), Lefeld, Macleans (63' Dereń).
Żółte kartki: Garbowska, Michalczyk - Litwiniec, Lefeld, Zawadzka, Posiewka.
Sędziowała: Magdalena Małek.