Piłkarki GKS-u wywalczyły srebro! Górnik Łęczna wicemistrzem Polski!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Artur Kraszewski A.P.P.A.

Piłkarki GKS-u wywalczyły srebro! Górnik Łęczna wicemistrzem Polski! - Zdjęcie główne

Rzutem na taśmę, dzięki wygranej w ostatniej kolejce z bezpośrednim rywalem w walce o srebro, piłkarki Górnika wywalczyły wicemistrzostwo Polski. Tuż po ostatnim gwizdku w szeregach zielono-czarnych wybuchła wielka radość! | foto Artur Kraszewski A.P.P.A.

Sport Piłkarki GKS-u rozegrały fantastyczny mecz w ostatniej kolejce sezonu Orlen Ekstraligi. Dzięki pokonaniu TME SMS-u Łódź przeskoczyły niedzielne rywalki w tabeli i tym samym wywalczyły wicemistrzostwo Polski.

Przed niedzielnym meczem w Łodzi trzeci w tabeli Górnik tracił do TME SMS-u trzy punkty. Tylko wygrana dawała łęczniankom możliwość wskoczenia na drugą lokatę, bowiem taki rezultat spowodowałby, że podopieczne trenera Roberta Makarewicza zyskałyby lepszy bilans bezpośrednich starć z łodziankami. Gospodynie nie grały tylko o obronę wicemistrzowskiego miejsca, miały bowiem tyle samo punktów co GKS Katowice. Stawką niedzielnego meczu dla TME SMS-u był więc tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Gole na stadionie ŁKS-u Łódź, gdzie rozgrywane było spotkanie, strzelały jednak tylko piłkarki Górnika. W 26. minucie po podaniu od Inez Sikory skutecznym strzałem wykorzystała Klaudia Fabova. Wcześniej "Górniczki" były dwukrotnie bliskie pokonania bramkarki rywalek, ale zamiast do siatki, trafiały w słupek i poprzeczkę.

Po przerwie zielono-czarne podwyższyły swoje prowadzenie. W 65. minucie Klaudia Lefeld trafiła na 2:0.

Ta sama zawodniczka musiała zejść z boiska w końcówce meczu, bo sędzia pokazała jej drugą żółtą kartkę. Emocji nie brakowało, ale w ostatecznym rozrachunku więcej zimnej krwi zachowały piłkarki Górnika, które dowiozły prowadzenie 2:0 do końcowego gwizdka.

Tym samym klub z Łęcznej dopisał do swojego dorobku kolejny, tym razem srebrny, medal w zmaganiach o mistrzostwo Polski. Złoto wywalczył GKS Katowice, a brąz pokonany w niedzielę przez "Górniczki" TME SMS Łódź. Z Orlen Ekstraligi spadły natomiast KKP Bydgoszcz i Sportowa Czwórka Radom.

TME SMS Łódź – GKS Górnik Łęczna 0:2 (0:1)
Bramki: Fabova 26`, Lefeld 65`.
TME SMS: Szperkowska – Cuevas, Konat, Sokołowska, Zieniewicz (75` Domin), Jedlińska (88` Enjo), Grzybowska, Rędzia, Abambila (75` Gąsieniec), Filipczak (61` Dąbrowska), Kopińska.
Górnik: Palińska – Bużan, Kazanowska, Cyraniak, Zając, Dereń (81` Litwiniec), Szymczak, Rapacka (90` Skupień), Lefeld, Sikora (90` Piętakiewicz), Fabova (68` Posiewka).
Żółte kartki: Rędzia, Konat – Cyraniak, Lefeld x2.
Czerwona kartka: Lefeld 86`.
Sędziowała: Michalina Diakow.