Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Piłkarki Górnika Łęczna lepsze od Medyka Konin! Zielono-czarne wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli - Zdjęcie główne

Dzięki sobotniej wygranej zielono-czarne przeskoczyły w tabeli Ekstraligi Medyka | foto GKS Górnik Łęczna

Sport To był mecz za sześć punktów i "Górniczki" go wygrały. Zielono-czarne zwyciężyły w sobotę w starciu z Medykiem i awansowały na podium Ekstraligi.

Stawka mecz w Łęcznej, rozgrywanego w ramach 18. kolejki Ekstraligi, była bardzo duża. Było to bowiem starcie ekip z miejsc trzy i cztery w tabeli. Zwycięstwo dawało zielono-czarnym awans na trzecią lokatę.

Podopieczne trenera Roberta Makarewicza zaczęły wyśmienicie, bo już w siódmej minucie wynik spotkania otworzyła Ewelina Kamczyk. Przed przerwą na 1:1 wyrównała Alexis Castellano.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do ostatniego kwadransa meczu. W 76. minucie gry Nikola Karczewska dała Górnikowi ponowne prowadzenie w tym meczu, a za chwilę było już 3:1 po golu Patricii Hmirovej. Nie był to koniec ofensywnych popisów zielono-czarnych, bo w 81. minucie czwartą bramkę dla GKS-u zdobyła Emilia Zdunek. Przyjezdne zdołały na to odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, autorstwa Darii Nowak.

Po wygranej 4:2 nad Medykiem Konin mistrzynie Polski przeskoczyły sobotnie rywalki w tabeli Ekstraligi. Po 18. meczach mają 39 punktów na koncie i są trzecie w zestawieniu. Drugi w tabeli UKS SMS Łódź ma dwa oczka więcej, ale jednocześnie o jedno spotkanie rozegrane mniej. Kolejny mecz w najbliższą sobotę, 8 maja. GKS zagra na wyjeździe z KPP Bydgoszcz. Początek rywalizacji o godz. 11.

GKS Górnik Łęczna – KKPK Medyk POLOMarket Konin 4:2 (1:1)
Bramki: Kamczyk 7', Karczewska 76', Hmirova 78', Zdunek 81' - Castellano 25', Nowak 83'.
Górnik: Palińska – Dyguś, Górnicka, Siwińska, Zając, Ratajczyk (60' Lefeld), Zawadzka (72' Kaczor), Zdunek (82' Kazanowska), Kamczyk (88' Osińska), Hmirova (87' Głąb), Karczewska. Trener: Robert Makarewicz.
Medyk: Szymczak – Maskiewicz (90' Szydełko), Sałata, Castellano-Mugica, Abambila, Dymińska, Seybert, Michalopoulou (79' Nowak), Tamburro, Chudzik, Gawrońska (72' Kopińska). Trener: Roman Jaszczak.
Żółte kartki: Ratajczyk 23', Górnicka 66' - Maskiewicz 15'
Sędziowała: Monika Mularczyk.