Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna. Kolejny samobój, kolejna porażka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna. Kolejny samobój, kolejna porażka - Zdjęcie główne

Kryspin Szcześniak zaliczył w niedzielę w Szczecinie samobója. Młody obrońca niefortunnie interweniował pod własną bramką | foto DSM/Archiwum

Sport Nic nie zmienia się w sytuacji Górnika. Drużyna z Łęcznej okupuje ostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. W niedzielę podopieczni trenera Kamila Kieresia przegrali 1:4 z Pogonią w Szczecinie.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu była Pogoń, która znajduje się w ligowej czołówce i ma w swoim składzie wielu doświadczonych graczy, jak np. Kamil Grosicki czy Michał Kucharczyk oraz młodych i utalentowanych, jak choćby reprezentant Polski Kacper Kozłowski.

Gospodarze otworzyli wynik meczu w 30. minucie, gdy po błędzie Kamila Pajnowskiego w pole karne z piłką wbiegł Sebastian Kowalczyk i zakończył akcję skutecznym strzałem.

"Górnikom" udało się wyrównać dziesieć minut później, a kolejnego gola w tym sezone strzelił Bartosz Śpiączka. Napastnik oddał precyzyjny strzał z pola karnego po sprytnym podaniu od Marcela Wędrychowskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się jednak dla łęcznian fatalnie, bo samobójczego gola strzelił Kryspin Szcześniak. Młody obrońca wpakował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z prawej strony jednego z "Portowców".

Szczecinianie poszli za ciosem i tuż po przerwie było już 3:1, gdy na listę strzelców wpisał się Kozłowski. Reprezentant Polski celnie uderzył z pierwszej piłki z około 13. metrów po składnej akcji Pogoni.

Kropkę nad "i" postawił Michał Kucharczyk, dobijając z bliska strzał sparowany przez Macieja Gostomskiego.

Pogoń wygrała z Górnikiem 4:1, nie pozostawiając wątpliwości, która z ekip jest lepsza.

Zielono-czarni po dziesięciu meczach mają na koncie pięć punktów i zamykają tabelę PKO Ekstraklasy. Teraz przerwa na mecze reprezentacji. Kolejne ligowe spotkanie Górnika dopiero 16 października (sobota). Łęcznianie podejmą na swoim boisku Piasta Gliwice. Start o godz. 12.30.

Pogoń Szczecin – Górnik Łęczna 4:1 (2:1)
Bramki: Kowalczyk 30', Szcześniak 45' (s), Kozłowski 49', Kucharczyk 60' – Śpiączka 40'.
Pogoń: Stipica – Stolarski, Triantafyllopoulos, Zech, Bartkowski, Jean Carlos (64' Zahovic), Dąbrowski, Kozłowski (74' Żurawski), Kowalczyk (58' Kurzawa), Grosicki (74' Fornalczyk), Parzyszek (58' Kucharczyk).
Górnik: Gostomski – Orłowski, Szcześniak, Pajnowski, Leandro, Wędrychowski (64' Lokilo), Drewniak (83' Tymosiak), Kalinkowski (64 Szramowski), Gąska (74' Serrano), Krykun (63' Mak), Śpiączka.
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzów: 6411.