GKS Górnik Łęczna - UKS SMS Łódź. "Górniczki" rozbite na własnym stadonie

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

GKS Górnik Łęczna - UKS SMS Łódź. "Górniczki" rozbite na własnym stadonie - Zdjęcie główne

Macleans i spółka okazały się w sobotę wyraźnie słabsze od drużyny z Łodzi | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Niespotykany wynik w Łęcznej, bo zielono-czarne nie zwykły wysoko przegrywać na swoim boisku. W sobotę piłkarki Górnika zostały rozbite przez drużynę z Łodzi.

To było starcie dwóch drużyn z czołówki piłkarskiej Ekstraligi Kobiet - po sześciu kolejkach zielono-czarne miały 15 punktów, łodzianki o jedno oczko więcej. Zapowiadało się więc zacięte spotkanie.

Tymczasem przyjezdne rozbiły GKS aż 5:0. Po pierwszej połowie było 1:0 dla TME UKS SMS po golu Wiktorii Zieniewicz. Łodzianki prowadzenie podwoiły tuż po przerwie za sprawą trafienia Ernestili Abambili. W 57. minucie było już 3:0, bo gola strzeliła Dominika Kopińska.

Dzieła zniszczenia przyjezdne dopełniły w końcówe. Do bramki Anny Palińskiej piłkę wbiły jeszcze bowiem Dominika Gąsieniec i Nadia Krezyman.

Była to druga porażka "Górniczek" w tym sezonie. Teraz czeka je wyjazd na trudny teren Medyka Konin. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 października, o godz. 11.15.

GKS Górnik Łęczna – TME UKS SMS Łódź 0:5 (0:1)
Bramki: Zieniewicz 24', Abambila 48', Kopińska 57', Gąsieniec 82', Krezyman 88'.
Górnik: Palińska – Górnicka, Zawadzka, Głąb, Skupień (46' Litwiniec), Ratajczyk (63' Frontczak), Kaczor, Kazanowska (63' Giętkowska), Lefeld, Dereń (79' Dębińska), Macleans (86' Duchnowska).
UKS SMS: Szperkowska – Konat (87' Skrzypińska), Jedlińska (84' Malesa), Grzybowska, Kopińska (68' Filipczak), Rędzia, Kurzawa (73' Piórkowska), Enjo, Abambila (75' Gąsieniec), Krezyman, Zieniewicz.
Żółte kartki: Ratajczyk, Lefeld - Konat.
Sędziowała: Angelika Gębka.