Raków Częstochowa - Górnik Łęczna. Porażka łęcznian w starciu z faworytem

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Raków Częstochowa - Górnik Łęczna. Porażka łęcznian w starciu z faworytem - Zdjęcie główne

Jason Lokilo zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie | foto Górnik Łęczna

Sport Nie wyszedł "Górnikom" wyjazd pod Jasną Górę. Piłkarze klubu z Łęcznej przegrali w niedzielę 1:2 z Rakowem.

Walczący o mistrzostwo Raków w pierwszej połowie niedzielnego meczu dwa razy trafił do siatki Górnika. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Ivi Lopez. Hiszpan dostał podanie na głowę w polu karnym łęcznian i oddał strzał. Z jego pierwszym uderzeniem poradził sobie jeszcze Maciej Gostomski, ale z dobitką nogą zawodnika Rakowa bramkarz zielono-czarnych nie miał już szans.

Niedługo później było 2:0 po bramce Tomasa Petraska. Kapitan Rakowa wbił piłkę do siatki Górnika z bliska po rzucie rożnym dla gospodarzy.

Raków atakował dalej, ale piłkarze trenera Marka Papszuna byli niedokładni w wykańczaniu akcji. Za to "Górnicy" strzelili gola kontaktowego w 70. minucie za sprawą uderzenia Jasona Lokilo. Piłkę wybił Gostomski, ta trafiła do Damiana Gąski, który z pierwszej podał do wbiegającego w pole karne Rakowa Lokilo. 23-latek płaskim i celnym strzałem pokonał golkipera Rakowa.

Więcej goli w tym meczu nie było, Górnik przegrał z Rakowem 1:2. Po 31. meczach zielono-czarni mają na koncie 27 punktów i zamyka tabelę PKO Ekstraklasy. Następny mecz łęcznian dopiero 9 maja (poniedziałek). Podopieczni Marcina Prasoła podejmą wtedy Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Pierwszy gwizdek o godz. 18.

Raków Częstochowa - Górnik Łęczna 2:1 (2:0)
Bramki: Lopez 32', Petrasek 40' - Lokilo 70'.
Raków: Kovačević – Tudor, Petrášek, Rundić (73' Krzyżak) – Sorescu, Lederman, Papanikolaou, Kun – López (80' Cebula), Wdowiak (80' Musiolik) – Gutkovskis (59' Arak).
Górnik: Gostomski – Szcześniak, Rymaniak (65' Leândro), Midzierski – Mak, Gol, Drewniak (65' Kalinkowski), Dziwniel (78' Banaszak) – Wędrychowski (46' Lokilo), Serrano (56' Gąska) – Śpiączka.
Żółte kartki: Kun, Arak, Lopez - Gol, Drewniak, Kalinkowski.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 4016.