Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Resovia II Rzeszów - GKS Górnik Łęczna. Piłkarki zielono-czarnych w ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski - Zdjęcie główne

Ostatecznie zielono-czarne wygrały 5:2, awansując do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski | foto GKS Górnik Łęczna

SportTo nie był spacerek. Podopieczne trenera Roberta Mazurkiewicza potrzebowały dogrywki, by ograć niżej notowane rzeszowianki i awansować do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

W 1/8 finału Orlen Pucharu Polski los skojarzył piłkarki ekstraligowego Górnika Łęczna z Resovią II Rzeszów, zespołem z III ligi.

"Górniczki" zaczęły mecz dobrze, bo już w 4. minucie do bramki rywalek trafiła Julia Piętakiewicz. Gospodynie szybko jednak odrobiły straty, a w 24. minucie wyszły na prowadzenie. Przed przerwą na 2:2 wyrównała Katja Skupień.

Taki wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była więc dogrywka. W tej do siatki trafiały już tylko łęcznianki - Klaudia Miłek, Skupień - po raz drugi w tym spotkaniu i Marianna Litwiniec. Ostatecznie zielono-czarne wygrały 5:2, awansując do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski.

W najbliższą niedzielę, 26 marca, piłkarki Górnika zagrają u siebie w Orlen Ekstralidze z Pogonią Szczecin. Początek meczu o godz. 13.

Resovia II Rzeszów – GKS Górnik Łęczna 2:5 (2:2) (2:2)
Bramki: 10', 24' – Piętakiewicz 4', Skupień 33', 115', Miłek 93', Litwiniec 120'.
Górnik: Urbańczyk – Bużan, Kazanowska, Głąb, Skupień, Szymczak (70' Litwiniec), Dereń (70' Kaczor), Rapacka (70' Sikora), Lefeld, Fabova, Piętakiewicz (46' Miłek).