Tarnovia Tarnów - GKS Górnik Łęczna. Pewna wyjazdowa wygrana faworytek

Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

Tarnovia Tarnów - GKS Górnik Łęczna. Pewna wyjazdowa wygrana faworytek - Zdjęcie główne

Łęcznianki mają na koncie pięć wygranych w sześciu meczach | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Podopieczne trenera Roberta Makarewicza dopisały do swojego dorobku trzy punkty. Piłkarki Górnika ograły gładko na wyjeździe Tarnovię Tarnów.

W szóstej kolejce piłkarskiej Ekstraligi zawodniczki Górnika pokonały na wyjeździe Tarnovię.

Spotkanie zostało rozstrzygnięte już przed przerwą - w pierwszych 45. minutach łęcznianki wbiły rywalkom cztery bramki, nie tracąc żadnej. Na listę strzelczyń wpisały się Klaudia Lefeld, Roksana Ratajczyk, Macleans Chinonyerem oraz Marcjanna Zawadzka. W drugiej części wynik na 5:0 na korzyść GKS-u ustaliła Dominika Dereń.

Po sześciu meczach "Górniczki" mają na koncie 15 punktów i są w ścisłej czołówce Ekstraligi. W sobotę, 2 października, podejmą na swoim stadionie UKS SMS Łódź. Początek o godz. 12.

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5 (0:4)
Bramki: Lefeld 24', Ratajczyk 38' (k), Macleans 38', Zawadzka 45+2', Dereń 69'.
Tarnovia: Syrek – Piwowarczyk, Gębica, Pleban (88' Wzorek), Szostak, Derus, Trytek (71' Krawczyk), Białoszewska, Drwal, Włodarczyk, Porada (75' Skrzyniarz).
Górnik: Palińska (77' Zielińska) – Górnicka, Zawadzka, Głąb, Skupień, Ratajczyk, Kaczor (60' Litwiniec), Kazanowska (60' Giętkowska), Lefeld (68' Dębińska), Macleans, Dereń (74' Frontczak).
Żółte kartki: Głąb.