W starciu Górników lepsi łęcznianie

W starciu Górników lepsi łęcznianie  - Zdjęcie główne

SportW drugim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną T-Mobile Ekstraklasy „zielono-czarni” pokonali Górnik Wałbrzych 2:0.

Przypomnijmy, że od początku tygodnia łęcznianie są na obozie przygotowawczym w Wałbrzychu. W środę rozegrali sparing z miejscowym Górnikiem.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. W 62. minucie pierwszego gola zdobył Shpetim Hasani, a na cztery minuty przed końcem, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego wynik ustalił Lukas Bielak.

Górnik Łęczna w ostatnim sparingu testował dwóch zawodników, których nazwisk klub nie chce zdradzać. W zielono-czarnych barwach wystąpił także 26-letni środkowy obrońca Andrij Hurskyj (ukraiński Ruch Winniki). Możliwe, że niedługo zawodnik ten podpisze kontrakt z łęczyńskim klubem.

W sobotę łęcznianie zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem i być może w tym samym dniu zagrają także z Odrą Opole.

W kontrolnym meczu trener Jurij Szatałow wystawił dwa składy:

I połowa: Rodić – Sasin, Kalkowski, Bozić, Mraz – Bonin, Nikitović, Burkhardt, Nowak, Bożok – Okuniewicz.

II połowa: Prusak – Mierzejewski, Burzyński, Gursky, Kalinowski, – Szałachowski, Bielak, zawodnik testowany I, Buzała, zawodnik testowany II – Hasani.