Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1. Patryk Szysz załatwił zielono-czarnych

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1. Patryk Szysz załatwił zielono-czarnych - Zdjęcie główne

Były zawodnik Górnika strzelił zielono-czarnym dwa gole, dając swojemu Zagłębiu pewną wygraną | foto DSM/Archiwum

Sport Pierwsza delegacja i pierwsza porażka Górnika w PKO Ekstraklasie. Łęcznianie przegrali w piątek 1:3 na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a dwa gole dla rywali strzelił wychowanek zielono-czarnych.

W pierwszym meczu sezonu Górnik zremisował na swoim boisku z Cracovią. Pierwszym wyjazdowym rywalem "Górników" było Zagłębie, które na otwarcie sezonu przegrało w Krakowie z Wisłą 0:3.

Trener Kamil Kiereś postawił w piątek dokładnie na ten sam skład, co w spotkaniu z Cracovią. Do pewnego momentu to przynosiło skutek. Goście co prawda stracili gola po uderzeniu Patryka Szysza - wychowanka Górnika, ale przed przerwą wyrównał Przemysław Banaszak.

Niedługo po przerwie ponowne prowadzenie lubinianom dał Sasa Żivec, a w końcówce trzecią bramkę dla "Miedziowych" zdobył Patryk Szysz.

W efekcie łęcznianie ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1 (1:1)

Bramki: Szysz 22', 85', Zivec 55' - Banaszak 33'.

Zagłębie: Hładun - Bartolewski, Soler, Simić, Chodyna, Poręba (89' Dudziński), Bashkirov, Zivec (75' Podliński), Starzyński, Daniel (57' Wójcicki), Szysz.

Górnik: Gostomski - Leandro, Midzierski, Baranowski, Szcześniak (89' Rymaniak), Krykun (71' Jagiełło), Gol (90' Cierpka), Kalinkowski, Mak, Banaszak (76' Wojciechowski), Śpiączka (90' Tkacz).

Żółte kartki: Krykun, Gol.

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).