Reklama

Bogdanka rozpoczyna rozruch przeróbki

Opublikowano:
Autor:

Bogdanka rozpoczyna rozruch przeróbki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki nowemu zakładowi przeróbki mechanicznej węgla kopalnia będzie produkowała węgiel lepszej jakości, co ma przełożyć się na wyniki finansowe spółki. Niedługo Bogdanka uruchomi także trzeci kompleks strugowy.  

W całym pierwszym półroczu kopalnia wydobyła o 4,2 proc. więcej węgla niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Jednak w drugim kwartale 2014 roku górnicy w Bogdance wydobyli 2,02 mln ton węgla, czyli nieco mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy wyprodukowali 2,05 mln ton. 

Władze spółki tłumaczą, że mniejsze wydobycie wynika z postawienia na węgiel lepszy jakościowo, którego nie trzeba przerabiać. Wydobycie zwiększy się, kiedy zostanie uruchomiony zakład przeróbki mechanicznej węgla.

- Naszym priorytetem na najbliższe miesiące jest rozruch Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla, który właśnie rozpoczynamy. Uruchomienie zakładu pozwoli nam na produkcję jakościowo lepszego węgla począwszy od czwartego kwartału, co powinno przełożyć się pozytywnie na osiągane wyniki finansowe – mówi Zbigniew Stopa, prezes LW „Bogdanka”.

I dodaje: - Przygotowujemy się także do instalacji trzeciego kompleksu strugowego, który został już do nas dostarczony i którego rozruch planowany jest również na trzeci kwartał tego roku.

Głównym celem strategii spółki jest przedłużenie żywotności kopalni do około 2050 roku.

fot. lw.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE