Reklama

Charytatywny odpust w Rogóźnie

Opublikowano:
Autor:

Charytatywny odpust w Rogóźnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wierni w Rogóźnie idą za przykładem swego patrona św. Wawrzyńca, bo dzięki ich zaangażowaniu można będzie pomóc osobom potrzebującym. W miniony piątek, w dzień odpustu w parafii przygotowali: loterię fantową, pieczone ciasta, a także akcję krwiodawstwa.

Suma odpustowa z procesją wokół świątyni sprawowana była o godz. 12:00, homilię wygłosił proboszcz parafii św. Barbary w Łęcznej, ks. Andrzej Lupa. Przypomniał on, że patron parafii św. Wawrzyniec, męczennik z trzeciego wieku, zasłynął nie tylko niezłomną postawą wobec prześladowców, ale także z ofiarowania ubogim kościelnego majątku. Kiedy za czasów cesarza Waleriana kazano mu wydać kościelne skarby, zebrał ubogich i powiedział, że to oni są skarbami Kościoła.

Fanty na loterię dostarczyli parafianie, z kolei rodziny z Kręgów Domowego Kościoła zorganizowały kiermasz ciast. Dochód z tych charytatywnych inicjatyw przeznaczony zostanie na opłacenie szkolnych obiadów dla potrzebujących dzieci, które nie zostały objęte pomocą opieki społecznej.

Marzena Olędzka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE