Reklama

Chór śpiewa w kwarantannie. Połączyli swoje głosy nagrane w domach

Opublikowano:
Autor:

Chór śpiewa w kwarantannie. Połączyli swoje głosy nagrane w domach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwarantanna nie pozwala na próby, nie odbywają się koncerty i imprezy chóralne. W tej sytuacji łęczyński chór Cordi est postanowił nagrać utwór zdalnie.

Pomimo odległości chór zaśpiewał wspólnie hymn Ogólnopolskiego Spotkania Młodych z papieżem Benedyktem VXI – "Nie lękajcie się".

- To jest utwór, którego zaczęliśmy się uczyć w ubiegłym roku na Archidiecezjalny Dzień Muzyki Chóralnej. Druga edycja imprezy miała się odbyć w sobotę, 16 maja - opowiada Marzena Wiącek z chóru Cordi est.

- Wpadł nam do głowy pomysł, żeby nauczyć się teraz tego hymnu i powiązać jego wykonanie z setną rocznicą narodzin Jana Pawła II, która przypadła na 18 maja. Mój syn nagrał podkład oraz linie melodyczne i każdy z nas nagrywał się w domu – dodaje.

Wszystkie nagrania połączył w jedną całość Kamil Rak ze Studia Cyców, a efekt można obejrzeć i posłuchać na YouTube:

Chór Cordi est powstał w 2007 roku z inicjatywy kilkunastu osób - pasjonatów śpiewu chóralnego. Członkowie zespołu wywodzą się z różnych środowisk i zawodów. Łączy ich pasja wspólnego muzykowania i umiłowania pieśni.

Od początku istnienia zespołu dyrygentem jest dr Joanna Ćwirko, pracownik wydziału artystycznego UMCS w Lublinie, katedry chóralistyki i kształcenia wokalnego.

Chór działa przy parafii św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej. Bogaty repertuar zespołu pozwala na uczestnictwo w różnego rodzaju projektach i koncertach.

Zdjęcie

Rząd górny od lewej: Dorota Kubuśka, Agnieszka Heba, Aneta Wójcik, Bogumiła Baczyńska, Dorota Mazurek, Joanna Opalińska, Iwona Stadnicka. Środkowy od lewej: Elżbieta Bzowska, Ewelina Grygiel, Emilia Konopka, Joanna Ćwirko – dyrygent, Marzena Wiącek, Jolanta Kanak, Ewa Stasikowska. Dolny rząd od lewej: Tomasz Dzierba, Krzysztof Kowalczyk, Adriana Maliborska, Jurek Wiącek, Katarzyna Król, Artur Kantor, Piotr Kowalski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE