Reklama

Mieszkańcy Jaszczowa: Jak żyć obok krematorium?

Opublikowano:
Autor:

 Mieszkańcy Jaszczowa: Jak żyć obok krematorium? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po tekście "Wspólnoty" o bliskim otwarciu spopielarni ludzkich zwłok w Jaszczowie we wsi zawrzało. W ubiegłym tygodniu mieszkańcy spotkali się, by jeszcze raz głośno wyrazić swoje niezadowolenie z kontrowersyjnej inwestycji. Zastanawiali się też, co jeszcze mogą zrobić, jeśli nawet sąd nie wziął w tej sprawie pod uwagę aspektu społecznego.

Krematorium obok domu dla seniorów

W poprzednim wydaniu "Wspólnoty" pisaliśmy o postępach prac przy budowie krematorium w Jaszczowie (gmina Milejów). Budynek jest już ocieplany. Być może jeszcze w tym roku zostanie zainstalowany w nim piec kremacyjny.– Wstępnie planujemy otworzyć spopielarnię w grudniu tego roku – mówiła "Wspólnocie" inwestorka Agnieszka Beczkalska.

Ta zapowiedź wywołała duże poruszenie wśród mieszkańców Jaszczowa, którzy dzwonili do "Wspólnoty" mówiąc, że od kiedy dowiedzieli się o bliskim terminie otwarcia krematorium, nie mogą spokojnie spać w nocy.

Przeciwnicy inwestycji w piątek, 8 listopada, zorganizowali spotkanie koło szpitala w Jaszczowie. - Na ironię w tym dawnym szpitalu obok spopielarni powstaje dom dla starszych ludzi. Bardzo łatwo będzie można na noszach przenieść umarłych z domu dla seniorów do spalarni – ironizowała Anna Kozak, mieszkanka Jaszczowa.

- O tym, że krematorium może zacząć działać już w grudniu dowiedzieliśmy się ze "Wspólnoty". Musimy się teraz skrzyknąć i jakoś działać – dodała.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE