Reklama

Nie zgodzili się na zwolnienie byłego starosty

Opublikowano:
Autor:

Nie zgodzili się na zwolnienie byłego starosty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Większość radnych była przeciwko uchwale wyrażającej zgodę na zwolnienie byłego starosty, obecnie radnego powiatowego, Romana Cholewy z jego obecnej pracy w KRUS-ie. - Jeśli mimo to pracodawca mnie zwolni, sprawiedliwości będę szukał w sądzie - zapowiada były starosta.

Przypomnijmy, że Roman Cholewa (PSL), który 22 listopada przestał być starostą łęczyńskim, formalnie wrócił do placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łęcznej.

Pobiera wynagrodzenie, ale jest zwolniony ze świadczenia pracy, bo zajmowane przez niego stanowisko kierownika placówki terenowej nie jest już wolne.

Roman Cholewa (PSL) kierował placówką terenową KRUS w Łęcznej od 1 kwietnia 2001 roku do 1 grudnia 2014 roku

Wtedy jednak nie przestał być pracownikiem tej instytucji, tylko wziął urlop bezpłatny na czas pełnienia funkcji starosty łęczyńskiego.

Dwóch kierowników KRUS?

Niedługo potem wybory parlamentarne wygrało PiS i to członkowie tej partii zaczęli przejmować stanowiska w państwowych instytucjach.

W 2016 roku kierownikiem łęczyńskiego oddziału KRUS została Urszula Hucz, przewodnicząca Rady Gminy Puchaczów, członek PiS. Urszula Hucz nie przestała pełnić funkcji kierownika wraz z powrotem do KRUS byłego starosty.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE