Reklama

Uczniowie pójdą do szkoły także w Wigilię

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie pójdą do szkoły także w Wigilię  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nauczyciele powinni pełnić dyżury w czasie przerwy świątecznej i zapewnić opiekę dzieciom, których rodzice muszą pracować. Czy łęczyńscy uczniowie będą chodzili do szkoły między świętami a sylwestrem?   

O tym, że nauczyciele mają obowiązek pracy w przerwie świątecznej nauczycielom przypomniała minister edukacji narodowej. Wolne przysługuje im jedynie w święta, czyli 25, 26 grudnia i 1 stycznia.

Łęczyńskim szkołom jednak nie trzeba było nic przypominać. Leszek Włodarski, dyrektor mieszczącego się przy ulicy Szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej mówi, że zajęcia w czasie przerwy świątecznej szkoła organizuje już od wielu lat. Uczniowie przychodzą także w Wigilię i sylwestra.

 Są to zajęcia nie tylko świetlicowe. – W tym roku będą prowadzone codziennie dla 20 uczniów klas I-III, bo akurat ich rodzice wyrazili chęć posłania swoich dzieci do szkoły w czasie przerwy. Uczniowie skorzystają między innymi z zajęć gimnastycznych i komputerowych – mówi Leszek Włodarski.  

Temat przerwy świątecznej został poruszony na spotkaniu rady rodziców Zespołu Szkół nr 2, informacja o możliwości skorzystania z zajęć opiekuńczych pojawiła się na stronie internetowej szkoły. Jednak do tej pory żaden z rodziców nie zainteresował się tą ofertą.  

Lubelski Kurator Oświaty przypomina, że jeśli chcemy, aby nasze dziecko zostało przyjęte do szkoły wystarczy wcześniej zadzwonić zgłosić taką potrzebę dyrekcji szkoły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE