Reklama

Uderzył i znieważył na tle rasowym. Dostał "zawiasy"

Opublikowano:
Autor:

Uderzył i znieważył na tle rasowym. Dostał "zawiasy" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata - taki wyrok usłyszał Sylwester S. 45-latek, który w lipcu ubr. nad Jeziorem Łukcze uderzył i obraził z powodu przynależności rasowej i wyznaniowej pochodzącego z Iraku Najiego L. - Rasistą na pewno nie jestem - podsumował już po rozprawie skazany.

"Źle wyszło i tyle..."

Sprawa toczyła się przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości wydali wyrok w miniony piątek, 30 listopada. 

Sylwester S. był oskarżony o to, że 8 lipca ubr. nad Jeziorem Łukcze (gm. Ludwin) uderzył pięścią w twarz pochodzącego z Iraku Najiego L. z powodu jego przynależności rasowej i wyznaniowej. 45-latek miał też publicznie znieważyć mężczyznę, wyzywając go słowami poniżającymi, wulgarnymi, obraźliwymi oraz opluć go.

Sąd uznał Sylwestra S. za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył mu karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Oprócz tego 45-latek musi zapłacić 2 tys. zł grzywny. 

- Idąc za ustaleniami z postępowania przygotowawczego należy uznać, że konflikt sprowokował oskarżony - uzasadniał sędzia. - Naji L. został sprowokowany przez oskarżonego. Ten uderzył go, co spowodowało, iż pokrzywdzony wpadł do wody - dodawał. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE