Reklama

W wakacje popływamy za darmo!

Opublikowano:
Autor:

W wakacje popływamy za darmo! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mija ponad rok od zamknięcia basenu, który po zakończonym remoncie właśnie został napełniony wodą. 

- Wyremontowana została niecka basenu, zamontowano nowy system uzdatniania wody, wyremontowano halę, w której między innymi wymieniono sufit i rozbudowano zaplecze szatniowe - wylicza Grzegorz Kuczyński, rzecznik Urzędu Miejskiego w Łęcznej. - Koszt tych działań to około 2 mln zł z budżetu gminy. Jednocześnie, w ramach projektu termomodernizacji całej Szkoły Podstawowej nr 2, na basenie wymieniono wszystkie okna, docieplono ściany zewnętrzne i stropodach oraz wymieniono instalację elektryczną  i wentylację hali basenowej.

Lanie wody do basenu trwało dwa dni. Basen przechodzi więc właśnie test na szczelność. W dalszej kolejności rozpoczną się odbiory prowadzone m.in. przez nadzór budowlany, straż pożarną, inspekcję sanitarną, które mogą potrwać nawet kilka tygodni.

- Cieszymy się, że wyremontowany basen będziemy mogli przekazać mieszkańcom, a w szczególności młodzieży i dzieciom – mówi Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej. - Chcemy, aby otwarcie nastąpiło w okresie wakacyjnym i połączone zostało z nieodpłatnymi zajęciami rekreacyjnymi. 

Napełnianie basenu trwało dwa dni, remont niecki i hali basenowej kosztował gminę 2 mln zł. Jednocześnie w ramach projektu termomodernizacji SP nr 2, na basenie wymieniono wszystkie okna, docieplono ściany zewnętrzne i stropodach, wymieniono instalację elektryczną i wentylację hali basenowej

JCh

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE