Reklama

Reklama

Bogdanka rozpoczęła eksploatację trzeciej ściany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: LW Bogdanka

Bogdanka rozpoczęła eksploatację trzeciej ściany - Zdjęcie główne

foto LW Bogdanka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA z sukcesem uruchomiła w mijającym tygodniu eksploatację węgla kamiennego w nowej, wysokowydajnej ścianie kombajnowej w Polu Stefanów. Kopalnia prowadzi obecnie wydobycie trzema ścianami, co wynika z wcześniej planowanego harmonogramu prac - poinformowała spółka w dzisiejszym komunikacie.

Reklama

- Aby bezpiecznie utrzymać założony plan wydobycia na 2023 rok, tj. 8,3 mln ton węgla handlowego, kopalnia pracuje według harmonogramu opartego o elastyczny miks 3-4 ścian eksploatacyjnych. Nasza strategia, opierająca się o większą ilość ścian niż dwie, zakłada równoważenie ryzyka geologicznego i jest korzystniejsza biznesowo dla spółki. Oprócz nowej ściany w Polu Stefanów, kopalnia prowadzi w tej chwili w pełni efektywną eksploatację ścian w Polu Bogdanka i Nadrybie – informuje Kasjan Wyligała, prezes LW Bogdanka.

Ściana 2/VI/389 charakteryzuje się miąższością węgla ok. 2,2 m, długością 296 m i wybiegiem 1211 m. Jej zbrojenie, pomimo dużych wyzwań logistycznych, ukończono już 24 lutego br., tj. wcześniej niż planowano.

"To niewątpliwie sukces pracowników kopalni, których zadaniem było przetransportowanie całego wyposażenia kompleksu ścianowego z innego rejonu kopalni oddalonego o około 5 km, wyrobiskami o bardzo dużym nachyleniu" - czytamy w komunikacie lubelskiej kopalni.

- Próbna faza rozruchu nowej ściany 2/VI/389 na polu Stefanów okazała się bardzo pozytywna. Obecnie ze względu na wprowadzenie pięciozmianowego systemu pracy, ściana będzie mogła prowadzić eksploatację z maksymalnym wykorzystaniem czasu dostępności maszyn i urządzeń kompleksu ścianowego. Pozwoli to osiągać postępy dobowe rzędu kilkunastu metrów bieżących – dodaje Adam Partyka, zastępca prezesa zarządu ds. pracowniczych i społecznych LW Bogdanka.

Przypomnijmy, że w lutym w polu Stefanów doszło do zaciśnięcia ściany 3/VII/385. Z powodu problemów hydrogeologicznych wydobycie zostało w niej wstrzymane. Już wtedy spółka LW Bogdanka informowała, że wróci do eksploatacji trzech do czterech ścian w ciągu roku, dzięki czemu roczny plan produkcyjny (8,3 mln ton węgla) nie jest zagrożony.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy