Reklama

Reklama

Jedenastu sołtysów do radnych: - Nie róbcie polityki naszymi rękami!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jedenastu sołtysów do radnych: - Nie róbcie polityki naszymi rękami! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie "Nie wyrażamy zgody na uprawianie polityki przez niektórych radnych naszymi rękami. Zostaliśmy powołani do współpracy na linii Urząd Miasta-mieszkańcy sołectw. Jesteśmy zbulwersowani faktem, że kilku sołtysów podejmuje decyzje w imieniu wszystkich, bez naszej wiedzy i zgody" - pod tym przesłanym do naszej redakcji oświadczeniem podpisało się jedenastu z szesnastu sołtysów pełniących tę funkcję w gminie Łęczna.

Reklama

Tłem protestu sołtysów jedenastu sołectw jest trwająca właśnie zbiórka podpisów za referendum w sprawie odwołania burmistrza, której inicjatorami są sołtysi trzech innych sołectw. 

Sołtysi zbulwersowani

Krzysztof Chałupnik, sołtys Zakrzowa, od którego otrzymaliśmy zacytowane stanowisko, wyjaśnia, że nie chodzi w nim ani o poparcie dla burmistrza, ani sprzeciw wobec referendum: - Choć oburzający jest fakt, że znajdą się pieniądze na referendum, a nie było ich na utrzymanie filii biblioteki w Zakrzowie, choćby przez dwa dni w tygodniu i została przez radnych zlikwidowana. 

Pytany o wymowę oświadczenia sołtys Zakrzowa wylicza: - Sołtysi poczuli się wciągnięci w przepychanki między radnymi, którzy zachowują się jak w piaskownicy, wygryzają ze stołków, podpuszczają i dzielą sołtysów. Po inwestycjach widać, kto z kim trzyma, bo najwięcej inwestowane jest w sołectwach, których sołtysi organizują referendum.

Rzeczywiście, na drogę w Witaniów - Podzamcze przeznaczono ponad 3 mln zł. Planowana jest także gruntowna przebudowa drogi i oświetlenia w Starej Wsi-Kolonia z programu Polski Ład za kwotę ponad 2 mln zł.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy