Reklama

Reklama

Którędy poprowadzić obwodnicę Łęcznej? Spotkanie informacyjne [WIZUALIZACJE PRZEBIEGU TRASY]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Którędy poprowadzić obwodnicę Łęcznej? Spotkanie informacyjne [WIZUALIZACJE PRZEBIEGU TRASY] - Zdjęcie główne

foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Są trzy warianty przebiegu trasy, które szczegółowo przedstawią projektanci i drogowcy na spotkaniu informacyjnym dla mieszkańców w środę, 8 czerwca o godz. 16. Już teraz możemy obejrzeć wizualizacje wszystkich trzech wariantów.

Reklama

Propozycja trzech wariantów

Projektanci na etapie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego zaproponowali trzy warianty przebiegu obwodnicy. Dwa z nich omijają miasto od strony północnej, a jeden od południowej. Ich długość, w zależności od wariantu, wynosi od 5,1 do 7,6 km.
Planowana obwodnica będzie drogą jednojezdniową klasy GP (główna ruchu przyspieszonego), dwupasową, o szerokości jezdni 7 m. Lokalizacja początku projektowanego odcinka drogi uzależniona jest od wariantu trasy. W wariancie pierwszym początek znajduje się w Kolonii Trębaczów, na skrzyżowaniu DK82 z drogą wojewódzką nr 829. Z kolei w wariantach drugim oraz trzecim w Zofiówce, na skrzyżowaniu DK82 z drogą powiatową nr 2017L. We wszystkich wariantach obwodnica włączy się do istniejącej DK82 około 2,5 km na wschód od centrum Łęcznej.

Obecny etap prac projektowych pozwoli wskazać najkorzystniejszy wariant przebiegu trasy oraz umożliwi złożyć wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej (DŚU). Kolejnym etapem będzie wykonanie elementów koncepcji programowej, która uszczegółowi rozwiązania dla wskazanego w DŚU wariantu trasy oraz określi wytyczne dla projektu budowlanego.
W dalszej perspektywie, kolejne prace przygotowawcze obejmą zlecenie m. in. opracowania projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po jej uzyskaniu zostanie przeprowadzona procedura związana z wykupem nieruchomości pod planowaną inwestycję w wybranym wariancie.

CZYTAJ TAKŻE: Brawo dla Konrada i jego ekipy! Przyjęli tysiąc uchodźców

W ramach programu budowy 100 obwodnic

- Realizacja tej trasy, przewidziana w rządowym Programie budowy 100 obwodnic, pozwoli odciążyć centrum Łęcznej od ruchu tranzytowego – podkreślają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Istniejąca DK82 prowadzi od węzła Lublin Tatary na obwodnicy Lublina przez Łęczną i Cyców do Włodawy. To także szlak na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, który jest szczególnie mocno obłożony ruchem w okresie wakacyjnym. Trasa pełni funkcję nie tylko drogi regionalnej, ale również łączącej wschodnie obszary Polski z centrum kraju.

Ważna informacja dla mieszkańców

Spotkanie informacyjne z mieszkańcami Łęcznej i terenów, przez które przechodzą proponowane warianty, zaplanowano na 8 czerwca (środa) o godz. 16 w sali Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Łęcznej, ul. Plac Kościuszki 22.

Z materiałami projektowymi można zapoznać się wchodząc na stronę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wizualizację wszystkich wariantów przebiegu trasy:

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy