Reklama

Reklama

Łęcznianin w radzie programowej TVP3 Lublin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łęcznianin w radzie programowej TVP3 Lublin - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Skupię się na niezależności dziennikarskiej - zapowiada Daniel Słowik zgłoszony przez klub parlamentarny PSL.

Reklama

Rada Mediów Narodowych wybrała członków rad programowych dla regionalnych rozgłośni Polskiego Radia i oddziałów terenowych Telewizji Polskiej.

W składzie rady programowej TVP 3 Lublin znalazł się Daniel Słowik, mieszkaniec Łęcznej, dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie. Został on zgłoszony przez klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Mieszkańcy naszego powiatu mogą kojarzyć Daniela Słowika z kampanii wyborczych. W 2019 r. Słowik startował na posła, a w 2018 r. próbował dostać się do rady powiatu łęczyńskiego. Żadnego z tych mandatów jednak nie uzyskał.

Jak widzi swój wkład w pracę rady programowej TVP3 Lublin? - W 2018 roku zdjęto z anteny lubelskiej telewizji program o IPN, bo źle w nim wypadli posłowie PiS. Mając w pamięci takie wydarzenia chciałbym skupić się na niezależności dziennikarskiej - mówi "Wspólnocie" Daniel Słowik.

- Telewizja publiczna powinna przedstawiać różne punkty widzenia, a nie tylko ten opcji rządzącej. Przekaz obecnie nie jest do końca uczciwy. Będę dążył do tego, by mieszkańcy naszego województwa mieli dostęp do obiektywnych mediów. O ile to możliwe przy takim układzie sił, gdzie 11 na 15 członków ma PiS - dodaje. 

Daniel Słowik zaznacza także: - Moja praca w radzie nie będzie na zasadzie totalnej opozycji, będę wspierał dobre projekty realizowane przez TVP Lublin, dzięki którym mieszkańcy naszego województwa otrzymają wysoką jakość oglądanych programów.  

Kadencja w radzie trwa cztery lata. Wysokość miesięcznej diety szeregowego członka rady programowej wynosi 338 zł.

 

Rada sprawuje funkcję opiniodawczo-doradczą w sprawach programowych. Kluby parlamentarne wskazują dziesięciu członków rady (proporcjonalnie do liczby posłów). Pięciu zgłaszają organizacje społeczne spośród osób mających dorobek oraz doświadczenie w sferze kultury i mediów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy