Reklama

Reklama

Związkowcy z Bogdanki: - Flapsy mają być jak w innych kopalniach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LW Bogdanka

Związkowcy z Bogdanki: - Flapsy mają być jak w innych kopalniach - Zdjęcie główne

foto LW Bogdanka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Związkowcy wystosowali 4 maja pismo do zarządu Lubelskiego Węgla. Domagają się podwyższenia wartości posiłków profilaktycznych do poziomu, jaki obowiązuje w pozostałych przedsiębiorstwach górniczych w Polsce od maja br.

Reklama

- Nie może być tak, że nasi pracownicy mają flapsy niższe niż górnicy z pozostałych spółek - krótko komentuje Jacek Świrszcz, przewodniczący ZZG w Bogdance. 

Wszystkie cztery związki - ZZ Górników, NSZZ Solidarność, ZZ Kadra i ZZ Przeróbka -  wniosły o wzrost bezpłatnych talonów do wysokości 1,5 procenta płacy minimalnej (brutto) oraz podwyższenia wartości bezpłatnych bonów do wysokości 0,9 proc. płacy minimalnego wynagrodzenia za pracę. 

Domagają się wprowadzenia tego nowego systemu naliczania na stałe. Chodzi o zapisy w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy regulujące wzrost wartości wyżej wymienionych świadczeń przy wzroście płacy minimalnej w Polsce. 

Związkowcy uzasadniają: - Powyższe podyktowane jest uregulowaniem kwestii talonów przez wszystkie przedsiębiorstwa górnicze wydobywające węgiel kamienny w Polsce i potrzebą unifikacji przedmiotowych świadczeń. Mając na uwadze wartości ustalone we wspomnianych przedsiębiorstwach, zasadne jest wprowadzenie zmian satysfakcjonujących załogę również w LW Bogdanka.

Jak komentuje branżowy portal górniczy netTg.pl wprowadzenie takiego systemu oznacza automatyczny wzrost wartości posiłków profilaktycznych i zrównanie z ich wysokością w innych spółkach węglowych.

Portal informuje netTG.pl, że obecnie "wysokość posiłków profilaktycznych w przypadku pracowników dołowych jest taka sama w Polskiej Grupie Górniczej, Jastrzębskiej Spółce Węglowej oraz Tauronie Wydobycie i wynosi 1,5 proc. minimalnego wynagrodzenia, czyli 52,35 złotych".  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy