GKS Katowice - Górnik Łęczna. Pierwsza przegrana Ireneusza Mamrota

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

GKS Katowice - Górnik Łęczna. Pierwsza przegrana Ireneusza Mamrota - Zdjęcie główne

foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Łęcznianie nie zaliczą sobotniego wyjazdu do Katowic do udanych. Piłkarze pierwszoligowego Górnika przegrali z GKS-em 0:2.

Losy tego meczu rozstrzygnęły się już w niespełna pół godziny gry. W 13. minucie do siatki zielono-czarnych trafił Sebastian Bergier, z bliska dobijając strzał Grzegorza Rogali, który tuż przed siebie odbił Maciej Gostomski, bramkarz Górnika.

W 24. minucie Bejgier podwyższył na 2:0, precyzyjnie uderzając zza linii pola karnego.

Górnik Łęczna przegrał w Katowicach z GKS-em 0:2. Była to pierwsza ligowa porażka zielono-czarnych pod wodzą Ireneusza Mamrota.

Po 27. meczach Górnik ma 31 punktów, zajmując 12. miejsce w Fortuna 1. Lidze. Kolejny mecz w niedzielę, 23 kwietnia. Łecznianie podejmą na swoim stadionie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Start o godz. 18.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:0 (2:0)
Bramki: Bergier 13', 24'.
GKS: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Rogala (86' Wojciechowski), Kościelniak (74' Urynowicz), Dudziński (74' Bród), Repka, Błąd (90' Marzec), Bergier (74' Arak).
Górnik: Gostomski – Zbozień, Lewkot, de Amo, Dziwniel (79' Turek), Kozak (79' Bednarczyk), Kryeziu, Pawlik (46' Krykun), Gąska, Tkacz (46' Pierzak), Podliński (67' Sobol).
Żółte kartki: Dudziński, Jaroszek, Urynowicz – Gąska, Pierzak, Kryeziu, Kozak, Sobol.
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).
Widzów: 2175.