Gol w ostatniej akcji! Niesamowita końcówka Górnika Łęczna

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Gol w ostatniej akcji! Niesamowita końcówka Górnika Łęczna - Zdjęcie główne

"Górnicy" rzutem na taśmę wygrali ze Stalą Stalowa Wola 1:0 | foto Górnik Łęczna/Archiwum

SportPiłkarze pierwszoligowego Górnika nie zaprezentowali się w sobotę w Stalowej Woli zbyt dobrze, ale za to pokazali, że potrafią grać do końca. W szóstej minucie doliczonego czasu gry przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W pierwszej kolejce sezonu 2024/2025 Betclic 1. Ligi zielono-czarni grali w delegacji w Stalowej Woli. Ich rywale to beniaminek, w poprzedniej kampanii "Stalówka" wywalczyła awans po barażach, w pokonanym polu zostawiając Chojniczankę Chojnice i KKS 1925 Kalisz.

Przebudowany względem ubiegłego sezonu Górnik nie jest w stanie zaskoczyć defensywy gospodarzy sobotniego meczu - tak wydawało się niemal do ostatnich sekund meczu.

Tymczasem bliżej strzelenia gola byli piłkarze Stali. W pierwszej połowie blisko wpisania się na listę strzelców byli Jakub Banach i Kacper Chełmecki. Ten drugi trafił nawet w słupek bramki zielono-czarnych. Po zmianie stron bramkę dla ekipy ze Stalowej Woli mogli zdobyć Damian Oko oraz Jakub Imiela. Poprawnie w bramce "Górników " spisywał się w sobotę Branislav Pindroch, nowy bramkarz łęcznian, czym wydatnie pomógł swojemu zespołowi.

Zawodnicy "Stalówki" mogli czuć się rozczarowani, gdy w doliczonym czasie gry wciąż bezbramkowo remisowali z Górnikiem. Chwilę później byli już zdruzgotani. Wprowadzony w drugiej połowie Branislav Spacil uderzył z dystansu, a bramkarz gospodarzy interweniował po tym strzale źle. Do piłki wypuszczonej przez Mikołaja Smyłka dopadł Damian Warchoł i wpakował ją do pustej bramki z bliskiej odległości.

"Górnicy" rzutem na taśmę wygrali ze Stalą Stalowa Wola 1:0.

W następnej kolejce zielono-czarni zagrają po raz pierwszy przed własną publicznością. Ich rywalem będzie Stal Rzeszów. Ten mecz w sobotę, 27 lipca, o godz. 17.

Stal Stalowa Wola - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Bramka: Warchoł 90'+6.

Stal: Smyłek - Furtak, Soszyński, Górski (77' Pchełka), Banach, Pioterczak (61' Lelek), Urban, Zaucha (77' Strózik), Wojtkowski (70' Imiela), Oko (77' Jończy), Chełmecki.

Górnik: Pindroch - Barauskas, Broda, De Amo, Bednarczyk, Deja, Orlik (61' Warchoł), Malamis (87' Szabaciuk), Żyra (87' Janaszek), Roginić (61' Spacil), Banaszak (78' Turski).

Żółte kartki: Soszyński, Furtak - Spacil.

Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

Widzów: 3764.