Górnik Łęczna - Arka Gdynia. Na wygraną będzie trzeba jeszcze poczekać

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna - Arka Gdynia. Na wygraną będzie trzeba jeszcze poczekać - Zdjęcie główne

Górnik Łęczna bezbramkowo zremisował z Arką Gdynia. Po dwóch meczach oba zespoły mają po dwa punkty | foto Górnik Łęczna

SportPo dwóch spotkaniach sezonu 2023/2024 Górnik ma na swoim koncie dwa punkty. Zielono-czarni w piątek bezbramkowo zremisowali z Arką Gdynia.

Piątkowe spotkanie było pojedynkiem dwóch ekip, które sezon Fortuna 1. Ligi rozpoczęły od remisów 2:2. Łęcznianie na inaugurację podzielili się punktami z Wisłą Kraków, "Arkowcy" z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

W pierwszej połowie spotkania w Łęcznej groźniej atakowali goście. Piłkarze Arki kilka razy angażowali Macieja Gostomskiego, ten jednak z każdej sytuacji wychodził obronną ręką. Spośród "Górników" szansę na skuteczny strzał miał nowy napastnik zielono-czarnych Marko Roginić, ale z jego uderzeniem poradził sobie bamkarz rywali.

Po zmianie stron brakowało groźnych akcji ofensywnych. Trener Ireneusz Mamrot próbował zmienić sytuację, robiąc choćby potrójną zmianę w 58. minucie gry. Na boisko weszli Damian Gąska, Karol Podliński i Łukasiak. Potem jeszcze na murawie pojawił się Karol Turek. Nie wpłynęło to jednak na wynik spotkania. Młody piłkarz Górnika musiał za to przedwcześnie opuścić boisko, po tym, jak obejrzał dwie żółte kartki w przeciągu kilku minut.

Górnik Łęczna bezbramkowo zremisował z Arką Gdynia. Po dwóch meczach oba zespoły mają po dwa punkty.

W następnej kolejce zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica, spadkowiczem z PKO Ekstraklasy. Ten mecz w sobotę, 5 sierpnia, o godz. 15.

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 0:0
Górnik: Gostomski – Grabowski, De Amo, Klemenz, Zbozień, Deja (73' Turek), Janaszek (58' Łukasiak), Żyra (58' Gąska), Kryeziu, Kozak, Roginić (58' Podliński).
Arka: Chudy – Stolc, Marcjanik, Lipkowski, Predenkiewicz, Gojny, Bednarski, Milewski, Skóra (82' Wilczyński, 90' Borecki), Kobacki (89' Sawicki), Czubak.
Żółte kartki: Klemenz, Kozak, de Amo, Turek x2, Łukasiak - Wilczyński, Stolc.
Czerwona kartka: Turek 90' (za dwie żółte).
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).