Górnik Łęczna - Chrobry Głogów. Jest premierowa wygrana zielono-czarnych!

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów. Jest premierowa wygrana zielono-czarnych! - Zdjęcie główne

Paweł Żyra (na zdj. przy piłce) otworzył wynik piątkowego meczu. To jego pierwszy gol dla Górnika | foto Górnik Łęczna

Sport Sześć punktów po czterech meczach - to bilans Górnika Łęczna po piątkowym starciu z Chrobrym Głogów. Zielono-czarni wygrali 3:1 z ostatnim zespołem Fortuna 1. Ligi.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem dużej nerwowości w grze "Górników". Gospodarze często tracili piłkę w prosty sposób, stwarzając okazje do konstruowania groźnych ataków piłkarzom Chrobrego. Już w pierwszej akcji gości Maciej Gostomski musiał się wykazać, po mocnym strzale z odległości kilkunastu metrów.

W odpowiedzi dwukrotnie w przeciągu kilkudziesięciu sekund na bramkę Chrobrego uderzał Miłosz Kozak, dwukrotnie niecelnie. Niedługo później Damian Zbozień strzelał celnie, jednak wprost w bramkarza.

W 35. minucie łęcznianie dopięli swego. Do bramki Chrobrego trafił Paweł Żyra, dla którego był to pierwszy gol w zielono-czarnych barwach. Pomocnik wpakował piłkę do siatki głogowian z bliskiej odległości.

Gol nieco uspokoił sytuację na boisku. Zielono-czarni nie kwapili się już do atakowania bramki Chrobrego z taką intensywnością, z kolei ekipa z Głogowa nie potrafiła znaleźć sposobu na defensywę Górnika.

Niedługo po zmianie stron łęcznianie zdobyli drugą bramkę. W 53. minucie efektownym, silnym i przede wszystkim precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Słoweniec Egzon Kryeziu.

Za chwilę było po meczu. Z piłką na prawym skrzydle przebił się Kozak, zszedł do środka, po czym wyłożył piłkę Marko Roginiciowi. Napastnik Górnika uderzył z bliska tuż przy słupku, strzelając swojego debiutanckiego gola dla zielono-czarnych.

W 61. minucie bardzo bliski zdobycia bramki dla Chrobrego był Mikołaj Lebedyński, ale uderzył ponad poprzeczką łęcznian. Piłkarze Chrobrego dali radę strzelić gola honorowego. Po zamieszaniu w polu karnym z niedużej odległości do siatki Gostomskiego trafił wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Rafał Wolsztyński.

Rafał Mandrysz mógł w końcówce dać Chrobremu drugiego gola, ale jego strzał głową nieznacznie minął słupek bramki gospodarzy. Za chwilę Gostomski musiał wyciągnąć się jak struna po kolejnym uderzeniu głogowian.

Ostatecznie Górnik Łęczna pokonał przed własną publicznością Chrobrego Głogów 3:1, notując pierwszą wygraną w tym sezonie.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 3:1 (1:0)
Bramki: Żyra 35', Kryeziu 54', Roginić 56' - Wolsztyński 74'.
Górnik: Gostomski, Grabowski (81' Dziwniel), de Amo, Klemenz, Zbozień, Deja, Starzyński (72' Janaszek), Żyra (90' Turek), Kryeziu, Kozak (71' Gąska), Roginić (72' Podliński).
Chrobry: Węglarz - Michalec (77' Bogusz), Bougaidis, Lebedyński, Kuzdra (81' Ozimek), Mandrysz, Mucha, Tupaj (77' Górski), Bartlewicz, Zarówny, Machaj (66' Wolsztyński).
Żółte kartki: de Amo, Kozak, Dziwniel - Bartlewicz.
Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa)