Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Miedź Legnica - Górnik Łęczna. Specjaliści od wygranych karnych awansowali w Fortuna Pucharze Polski - Zdjęcie główne

Przemysław Banaszak (na zdj.) dał swoim golem z 90. minuty gry wyrównanie na 2:2 | foto Archiwum

Sport Podopieczni trenera Kamila Kieresia wygrali w środę po serii rzutów karnych z Miedzią Legnica i awansowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Rywalem występujących w PKO Ekstraklasie zielono-czarnych w 1/16 Fortuna Pucharu Polski była pierwszoligowa Miedź Legnica. W środowym spotkaniu rozegranym na Dolnym Śląsku po regulaminowym czasie gry i dogrywce było 2:2.

Tuż przed przerwą wynik otworzyli gospodarze, do bramki Adriana Kostrzewskiego trafił Maciej Śliwa. Na odpowiedź łęcznian trzeba było czekać do 80. minuty - wyrównał Jason Lokilo, dla którego był to debiutancki gol w Górniku.

Legniczanie ponownie na prowadzenie wyszli w 87. minucie, a do siatki zielono-czarnych trafił Nemanja Mijušković. "Górnicy" do gry wrócili chwilę później, po bramce Przemysława Banaszaka.

Po regulaminowym czasie gry było 2:2, więc potrzebna była dogrywka. Ta jednak też nie przyniosła rozstrzygnięcia.

Sędzia zarządził rzuty karne. W tych goście mogli czuć się stosunkowo komfortowo, mając w pamięci zwycięstwa w barażach o PKO Ekstraklasę. I tym razem zielono-czarni okazali się skuteczni w tym elemencie gry. Z jedenastu metrów trafiali kolejno Banaszak, Leandro, Tomasz Midzierski, Alex Serrano i Tomasz Tymosiak. Legniczanie nie mylili się w pierwszych czterech kolejkach. Karnego nie strzelił w piątej serii Hiszpan Victor Chuca.

W efekcie to Górnik awansował do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Mecze tej fazy turnieju odbędą się 1 grudnia. Z kim zagrają łecznianie? To się okaże 1 listopada, podczas losowania.

W najbliższym ligowym meczu ekipa Kamila Kieresia zagra u siebie z liderem PKO Ekstrklasy - Lechem Poznań. Mecz w sobotę, 6 listopada, o godz. 20.

Miedź Legnica - Górnik Łęczna 2:2 p.d. (karne 4-5)
Bramki: Śliwa 42', Mijušković 87' (k) – Lokilo 80', Banaszak 90'.
Karne: 0-1 Przemysław Banaszak, 1-1 Nemanja Mijušković, 1-2 Leândro, 2-2 Piotr Azikiewicz, 2-3 Tomasz Midzierski, 3-3 Szymon Matuszek, 3-4 Álex Serrano, 4-4 Damian Tront, 4-5 Tomasz Tymosiak, (4-5 Chuca - nie trafił).
Miedź: Abramowicz – Martínez, Mijusković, Balcewicz, Azikiewicz - Śliwa (61' Stróżyński), Matuszek, Dominguez (61' Tront), Chuca, Garcia (89' Garuch) – Bednarski (10' Zapolnik, 91' Carolina).
Górnik: Kostrzewski – Szcześniak, Midzierski, Baranowski, Dziwniel – Gąska (90' Serrano), Drewniak (90' Tymosiak), Szramowski (56' Tkacz), Lokilo (90' Goliński), Mak (74' Leandro) – Banaszak.
Żółte kartki: Matuszek, Garuch – Dziwniel, Midzierski, Tkacz, Gąska, Leandro, Serrano.
Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
Widzów: 1547.