Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna - Polonia Warszawa. Bez goli przy Jana Pawła II, ósmy remis "Górników" - Zdjęcie główne

Maciej Gostomski był w sobotę pewnym punktem swojej drużyny | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport W 15. kolejce Fortuna 1. Ligi Górnik podejmował na stadionie przy al. Jana Pawła II beniaminka - Polonię Warszawa. Goli w sobotnim spotkaniu nie było.

Do sobotniego meczu łęcznianie podchodzili z wysokim morale. Ostatnio rozbili na wyjeździe 3:0 liderującą Odrę. Ponadto na swoim boisku Górnik jeszcze nie przegrał - do sobotniej rywalizacji z warszawianami zaliczył w Łęcznej trzy wygrane i cztery remisy. Tymczasem Polonia we wtorek w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski musiała uznać wyższość Wisły Kraków po wyjazdowej porażce 0:3. Pozytywów warszawianie mogli doszukiwać się natomiast w swoich statystykach - podopieczni trenera Rafała Smalca na wyjazdach radzą sobie lepiej, niż na swoim stadionie. Do sobotniego starcia z Górnikiem w delegacjach zdobyli 13 punktów, w Warszawie tylko cztery.

Goście pechowo zaczęli mecz, bo po dziesięciu minutach zmieniony musiał zostać bramkarz Mateusz Kuchta, który odniósł kontuzję po zderzeniu z Karolem Podlińskim. Zielono-czarni posiadali przewagę w pierwszej połowie, ale nie potrafili zamienić jej na gole. Polonia miała swoje okazje do zdobycia bramki w końcówce pierwszej części, jednak "Czarnym Koszulom" brakowało skuteczności.

Po zmianie stron "Górnicy" nadal dążyli do wyjścia na prowadzenie. Nie potrafili jednak zaskoczyć bramkarza warszawian. Kotłowało się w polu karnym Polonii bez żadnego efektu, Podliński strzelał z bliska prosto w golkipera, Ilkay Durmuş czy Piotr Starzyński nie trafiali w światło bramki. W doliczonym czasie gry swój zespół skuteczną interwencją ratował za to kapitan Górnika - Maciej Gostomski.

Mecz Górnik Łęczna - Polonia Warszawa zakończył się bezbramkowym remisem. To ósmy podział punktów zielono-czarnych w tym sezonie. Po 15. kolejkach ekipa trenera Ireneusza Mamrota ma 26 punktów i miejsce w ścisłej czołówce ligi. Teraz przerwa reprezentacyjna, a po niej wyjazdowe spotkanie ze Stalą Rzeszów. Ten mecz zaplanowano na 25 listopada (sobota), na godz. 15.

Górnik Łęczna - Polonia Warszawa 0:0
Górnik: Gostomski - Zbozień, Cissé, Klemenz, Dziwniel - Starzyński (85' Janaszek), Żyra, Kryeziu, Gąska (75' Pawlik), Durmuş - Podliński (65' Roginić).
Polonia: Kuchta (10' Lemanowicz) - Zawistowski, Majsterek, Grudniewski, Kowalski-Haberek, Biedrzycki - Michalski (66' Kluska), Koton, Marciniec (67' Ochronczuk), Bajdur (78' Piątek) - Kobusiński (77' Tomczyk).
Żółte kartki: Starzyński, Kryeziu, Cissé - Zawistowski.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).