Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna tylko zremisował z Odrą Opole. Stracili zwycięstwo w samej końcówce meczu - Zdjęcie główne

Łęcznianie nie potrafią wygrać od siedmiu meczów | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Piłkarze walczącego o awans do PKO Ekstraklasy Górnika w sobotę na swoim terenie zremisowali 1:1 z Odrą. Bramkę, przez którą nie dopisali do swojego dorobku trzech punktów, stracili w 90. minucie gry.

Podopieczni trenera Kamila Kieresia chcieli wreszcie przełamać passę sześciu meczów bez zwycięstwa. Ostatnio przegrali 1:3 na wyjeździe z GKS-em Tychy. Odra trzy poprzednie mecze u siebie wygrała, ale gorzej szło jej w delegacjach - w ostatnich pięciu wywalczyła trzy punkty.

W pierwszej połowie spotkania goli nie było, brakowało też klarownych sytuacji do zdobycia bramki, zarówno ze strony gospodarzy, jak i ekipy z Opola.

Wreszcie - w 79. minucie spotkania - piłka wpadła do siatki. Autorem gola był zawodnik Odry, Piotr Żemło, z tym, że trafił do własnej bramki. Kiedy wydawało się, że "Górnicy" odniosą w sobotę przed własną publicznością skromne, ale jakże ważne zwycięstwo, opolanie wyrównali. W 90. minucie na 1:1 trafił Mateusz Wypych.

Jeden punkt nie zadowala w pełni żadnej ze stron. Po 30. meczach Górnik ma 49 punktów na koncie i pozostaje w grupie zespołów, które po sezonie wezmą udział w barażach o PKO Ekstraklasę - przynajmniej do niedzielnego wieczoru zielono-czarni będą na piątym miejscu (wtedy szósty w tabeli ŁKS Łódź gra z Puszczą Niepołomice). Do końca sezonu zostały łęcznianom cztery mecze. W następnej kolejce, w najbliższą sobotę (22 maja), Górnik zagra na wyjeździe właśnie z ŁKS-em.

Górnik Łęczna – Odra Opole 1:1 (0:0)
Bramki: Żemło 79' (s) – Wypych 90'.
Górnik: Gostomski – Leandro, Midzierski, Baranowski, Orłowski, Tymosiak (62' Banaszak), Stromecki, Krykun (81' Śpiączka), Kalinkowski, Struski (81' Kukułowicz), Wojciechowski (69' Jagiełło).
Odra: Kuchta – Tabiś (60' Nowak), Wypych, Żemło, Matuszewski, Wróbel (53' Drewniak), Trojak, Niziołek (66' Żak), Mikinic, Janus (66' Surzyn), Piech (66' Czapliński).
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).