Radomiak Radom - Górnik Łęczna. Porażka w starciu beniaminków

Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Radomiak Radom - Górnik Łęczna. Porażka w starciu beniaminków - Zdjęcie główne

Po 12. meczach Górnik ma nadal tylko sześć punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli | foto DSM/Archiwum

Sport Górnik słabszy od Radomiaka. Zielono-czarni przegrali w piątek w Radomiu 1:3 w 12. kolejce PKO Ekstraklasy.

Piątkowy mecz był starciem drużyn, które po ubiegłym sezonie awansowały z Fortuna 1. Ligi. Faworytem tej rywalizacji byli radomianie, którzy sezon rozpoczęli wyraźnie lepiej niż "Górnicy".

Gospodarze nie zawiedli swoich kibiców. Po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po golach Karola Angielskiego i Mauridesa. Ten pierwszy przelobował bramkarza Górnika, drugi skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 61. minucie było już po meczu, gdy na 3:0 podwyższył Luis Machado, który wykorzystał sprytne podanie w pole karne łęcznian. Na otarcie łez dla podopiecznych trenera Kamila Kieresia trafił Damian Gąska. W 82. minucie precyzyjnie strzelał głową po dośrodkowaniu od Bartosza Rymaniaka.

Po 12. meczach Górnik ma nadal tylko sześć punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem zielono-czarnych będzie Raków Częstochowa, z którym łęcznianie zagrają na swoim stadionie w niedzielę, 31 października, o godz. 15.

Radomiak Radom – Górnik Łęczna 3:1 (2:0)
Bramki: Angielski 25', Maurides 42', Machado 61' – Gąska 82'.
Radomiak: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz, Leandro (75' Rondon), Matos, Nascimento, Machado (75' Rhuan) – Angielski, Maurides (87' Sokół).
Górnik: Gostomski - Rymaniak, Midzierski, Pajnowski, Leandro – Gol, Tymosiak (46' Drewniak), Wędrychowski (76' Szramowski), Serrano (46' Gąska), Krykun (60' Mak) – Śpiączka (79' Banaszak).
Żółte kartki: Krykun, Śpiączka
Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).
Widzów: 3854.