Stal Rzeszów - Górnik Łęczna. Samobój i czerwona kartka kapitana

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna. Samobój i czerwona kartka kapitana - Zdjęcie główne

Maciej Gostomski opuścił boisko przed zakończeniem meczu, bo obejrzał czerwoną kartkę. Wcześniej zaliczono mu gola samobójczego | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Nieudana delegacja do stolicy Podkarpacia. Górnik przegrał w sobotę w Rzeszowie ze Stalą 0:3. Niefortunny występ zanotował ten, który wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą punktów - Maciej Gostomski mecz kończył z samobójem i czerwoną kartką na koncie.

Gospodarze od początku naciskali, kreując sporo ataków, które kończyli strzałami w kierunku bramki Górnika. W pierwszej połowie ani razu znaleźli sposobu na wyjście na prowadzenie, bo ich uderzenia mijały bramkę zielono-czarnych lub były wyłapywane przez Macieja Gostomskiego.

Na początku drugiej połowy Stal dopięła swego. Po akcji na prawej flance Szymon Łyczko wyłożył piłkę do Patryka Warczaka, a ten mocno po ziemi dośrodkował wzdłuż linii bramkowej. Gostomski interweniował na tyle niefortunnie, że futbolówka odbiła się od jego nogi i wpadła do siatki Górnika.

W 69. minucie spotkania Karol Łysiak odzyskał piłkę w środku boisko i popisał się pięknym i skutecznym strzałem z odległości około 25. metrów.

W doliczonym czasie gry Gostomski sfaulował w sytuacji sam na sam Wiktora Kłosa. Bramkarz łęcznian zobaczył za to zagranie czerwoną kartkę. Sędzia podkyktował rzut karny, a na domiar złego trener Ireneusz Mamrot nie mógł już wprowadzić na boisko rezerwowego golkipera. Między słupkami stanął więc Souleymane Cissé. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adler Da Silva i było 3:0 dla Stali.

To druga porażka Górnika w tym sezonie, druga wyjazdowa. Po 16. meczach zielono-czarni mają 26 punktów i pozostają w czołówce Fortuna 1. Ligi. W następnej kolejce Górnik zagra u siebie z GKS-em Tychy. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 2 grudnia, o godz. 17.30.

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 3:0 (0:0)
Bramki: Gostomski 49' (s), Łysiak 69', Da Silva 90'+8 (k).
Stal: Wrąbel - Warczak, Kościelny (87' Paśko), Oleksy, Šimčák - Kądziołka (46' Danielewicz), Łysiak (87' Bukowski), Thill, Łyczko (71' Kłos), Díaz (78' Wachowiak) - Da Silva.
Górnik: Gostomski - Zbozień (87' Pawlik), Cissé, Klemenz, Dziwniel (71' Grabowski) - Durmuş, Deja, Kryeziu, Żyra (71' Podliński), Gąska (57' Roginić) - Starzyński.
Żółte kartki: Díaz, Łyczko, Kłos - Cissé.
Czerwona kartka: Gostomski 90' (za faul).
Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).