Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Rozczarowująca porażka z niżej notowanym rywalem - Zdjęcie główne

To trzecia ligowa porażka Górnika pod wodzą trenera Pavola Stano | foto DSM/Archiwum

Sport To nie był udany mecz "Górników". Piłkarze pierwszoligowca z Łęcznej przegrali w niedzielę na swoim boisku z Bruk-Bet Termalicą 0:1.

Górnik mierzył się w niedzielę na swoim stadionie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Zajmujący przed 30. kolejką Fortuna 1. Ligi szóste miejsce w tabeli zielono-czarni rywalizowali z ekipą, która walczy o utrzymanie - podopieczni trenera Marcina Brosza to drużyna znajdująca się tuż nad strefą spadkową.

Jako pierwsi bramce rywali zagrozili goście. W 8. minucie mocno, ale niecelnie zza pola karnego strzelał Andrij Dombrowśkyj. Piłkarze Bruk-Bet Termalici mogli wyjść na prowadzenie przed przerwą po uderzeniu Macieja Wolskiego. Zawodnik gości przestrzelił w dobrej sytuacji po dośrodkowaniu z prawej flanki w pole karne.

Niezłą akcję, która mogła zakończyć się golem, "Górnicy" przeprowadzili w 75. minucie gry. Damian Warchoł uderzał z pierwszej piłki z pola karnego, jednak wprost w bramkarza Termalici.

Chwilę później było 1:0 dla przyjezdnych. Po długim podaniu spod pola karnego niecieczan piłkę na połowie Górnika przejął Adam Radwański. Obrońcy zielono-czarnych nie nadążyli za rywalem, a ten wpadł w pole karne i mocno, a co najważniejsze bardzo precyzyjnie, strzelił do bramki łęcznian. Maciej Gostomski był w tej sytuacji bez szans.

Wynik nie zmienił się już do końca spotkania, choć w doliczonym czasie gry ekipa z Małopolski mogła strzelić na 2:0. Kontry nie wykorzystał jednak Jakub Jędrasik, nie trafiając w bramkę gospodarzy.

Górnik przegrał w niedzielę na własnym boisku z Bruk-Bet Termalicą 0:1. To szósta porażka łęcznian w tym sezonie, druga na własnym boisku. Po 30. meczach zielono-czarni mają 46 punktów i znajdują się tuż za strefą barażową.

Kolejny mecz w piątek, 3 maja. Górnik zagra u siebie z Odrą Opole. Początek spotkania o godz. 18.

Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:0)
Bramka: Radwański 76'.
Górnik: Gostomski - Bednarczyk, Cissé, Klemenz, Durmuş - Młyński (58' Starzyński), Deja, Pawlik (58' Żyra), Łukasiak (66' Warchoł), Gąska - Roginić (77' Podliński).
Termalica: Loska - Zawijśkyj, Spendlhofer (66' Kasperkiewicz), Biedrzycki, Putiwcew, Wolski - Ambrosiewicz, Radwański (90' Wróbel), Dombrowśkyj (90' Jovanović), Karasek (73' Trubeha) - Jakubik (66' Jędrasik).
Żółte kartki: Cissé, Gąska, Klemenz - Putiwcew, Radwański, Ambrosiewicz.
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).