Górnik Łęczna - Znicz Pruszków. Rozczarowanie w Łęcznej, Górnik pogubił punkty

Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna/Archiwum

Górnik Łęczna - Znicz Pruszków. Rozczarowanie w Łęcznej, Górnik pogubił punkty - Zdjęcie główne

Lukas Klemenz zdobył w niedzielę swoją pierwszą bramkę w barwach Górnika Łęczna | foto Górnik Łęczna/Archiwum

Sport Nie na taki wynik liczyli kibice pierwszoligowego piłkarskiego Górnika. W niedzielę łęcznianie na swoim boisku jedynie zremisowali ze Zniczem Pruszków.

Faworytem spotkania rozgrywanego w Łęcznej w ramach 24. kolejki Fortuna 1. Ligi byli gospodarze. Niżej notowany Znicz przyjeżdżał w niedzielę na Lubelszczyznę mając na koncie 12 porażek w tym sezonie. Podopieczni trenera Pavola Stano podchodzili do tego spotkania z chęcią zrehabilitowania się za ostatnią porażkę w Płocku.

Zielono-czarni dobrze rozpoczęli mecz, bo już w 10. minucie było 1:0 dla nich po golu Lukasa Klemenza. Obrońca trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Młyńskiego. Dla 28-latka to debiutancki gol w barwach Górnika.

W 22. minucie bliscy wyrównania byli goście, po strzale w słupek z odległości kilkunastu metrów Tymona Proczka.

Po zmianie stron pruszkowianie ambitnie dążyli do odrobienia strat. Shuma Nagamatsu mógł wpisać się na listę strzelców, jednak jego uderzenie z 70. minuty spadło na poprzeczkę bramki Macieja Gostomskiego. Kilka minut później, tym razem po koronkowej akcji, piłkarze Znicza ponownie obili poprzeczkę Górnika. Z bliska mocno, aczkolwiek nieskutecznie, uderzał Radosław Majewski.

Za chwilę to "Górnicy" byli blisko rozstrzygnięcia losów spotkania - piłka po strzale İlkaya Durmuşa trafiła w słupek.

Ostatnie słowo należało do Znicza. W drugiej minucie doliczonego czasu gry piłkę w polu karnym otrzymał Nagamatsu. Japończyk postanowił oddać techniczny strzał, futbolówka jeszcze odbiła się od nóg jednego z obrońców i wpadła do siatki Górnika.

Ostatecznie Górnik Łęczna zremisował na swoim stadionie ze Zniczem Pruszków 1:1.

Po 24. meczach zielono-czarni mają 36 punktów, co daje im dziesiąte miejsce w Fortuna 1. Lidze. W następnej kolejce, 30 marca (sobota), Górnik zagra na wyjeździe z Resovią. Początek tego spotkania o godz. 12.40.

Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 1:1 (1:0)
Bramki: Klemenz 10' - Nagamatsu 90'+2.
Górnik: Gostomski - Bednarczyk, Cissé, Klemenz, Grabowski (42' Dziwniel) - Młyński (78' Starzyński), Żyra (56' Gąska), Łukasiak, Fazlagić (56' Warchoł), Durmuş - Roginić (78' Podliński).
Znicz: Mleczko - Krajewski (72' Imai), Juchymowycz, Tkaczuk (86' Flisiuk), Grudziński, Moskwik (72' Wawszczyk) - Pomorski, Proczek (39' Nowak), Majewski, Nagamatsu - Stanclik (46' Tabara).
Żółte kartki: Proczek, Juchymowycz.
Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).