Autor: | Zdjęcie: GKS Górnik Łęczna

GKS Górnik Łęczna - Sportis KPP Bydgoszcz. Trzy gole w dwanaście minut i GKS z kompletem punktów - Zdjęcie główne

Zielono-czarne wygrały ósmy mecz w tym sezonie Ekstraligi. Na koncie mają dwie porażki | foto GKS Górnik Łęczna

Sport Piłkarki Górnika pokonały w 11. kolejce Ekstraligi Kobiet KPP Bydgoszcz. Łęcznianki wygrały na własnym terenie 3:1.

Sobotnie spotkanie w Łęcznej zaczęło się dla gospodyń pechowo. Agata Guściora w ósmej minucie skierowała bowiem piłkę do własnej bramki przy próbie interwencji w polu karnym GKS-u.

Faworyzowane łęcznianki atakowały, ale długo brakowało im skuteczności. Na przerwę schodziły przegrywając 0:1.

Przed drugą połową trener Robert Makarewicz zdecydował się na dokonanie trzech zmian: na boisku zameldowały się Klaudia Lefeld, Oliwia Rapacka i Emilia Szymczak. Te roszady przesądziły.

W 55. minucie Rapacka wyrównała, po podaniu od Szymaczak. Za chwilę Rapacka wpisała się na listę strzelczyń po raz drugi. W 67. minucie wynik na 3:1 ustaliła Lefeld.

Zielono-czarne mogły jeszcze stracić gola na 3:2, bo przyjezdne miały rzut karny. Ze strzałem Pauliny Oleksiak poradziła sobie jednak bramkarka gospodyń - Anna Palińska.

Po dziesięciu meczach Górnik ma na koncie 24 punkty, o jeden mniej od lidera - UKS SMS Łódź, który ma jednak w dorobku jedno spotkanie rozegrane więcej niż GKS.

W środę hit Ekstraligi - łęcznianki zagrają na wyjeździe w ramach zaległego spotkania dziesiątej kolejki z mistrzem Polski, Czarnymi Sosnowiec. Drużyna z Górnego Śląska jest na trzecim miejscu z 21. punktami, ale rozegrała dopiero dziewięć meczów. Pierwszy gwizdek o godz. 13.

GKS Górnik Łęczna – Sportis KKP Bydgoszcz 3:1 (0:1)
Bramki: Rapacka 55', 57', Lefeld 67' - Guściora 8' (sam.).
Górnik: Palińska – Guściora (77' Frontczak), Zawadzka, Głąb, Skupień (46' Szymczak), Litwiniec (46' Lefeld), Kaczor, Jezioro, Ratajczyk (63' Duchnowska), Dębińska (46' Rapacka), Macleans.
Bydgoszcz: Piątek – Glinka, Bagińska, Helińska, Andrzejewska, Boguszyńska (50' Sokołowska), Witczak (16' Klepatska), Oleksiak, Piechocka, Stasiak, Majda.
Żółte kartki: Głąb 88' - Andrzejewska 35', Helińska 76'.
Sędziowała: Ewelina Fiodorczuk-Sipko.