Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Tur Milejów - Sokół Konopnica. Porażka na zakończenie ligowego grania w tym roku - Zdjęcie główne

Teraz przerwa zimowa, ligowe granie milejowianie zaczną w przyszłym roku od domowej konfrontacji z liderem - Sygnałem Lublin | foto DSM/Archiwum

SportNie wyszedł zawodnikom Tura ostatni mecz ligowy w tym roku. W sobotę milejowianie przegrali w Biskupicach z Sokołem Konopnica 1:2 w 15. kolejce Lubelskiej Klasy Okręgowej.

Zbudowani serią sześciu meczów bez porażki podchodzili do sobotniego meczu z Sokołem gracze Tura. Milejowianie chcieli godnie pożegnać się ze swoimi kibicami przed przerwą zimową. Atutem było dla nich boisko w Biskupicach, na którym rozgrywają mecze w roli gospodarzy w tej rundzie - do sobotniej konfrontacji z drużyną z Konopnicy legitymowali się bilansem sześciu zwycięstw i jednej porażki na swoim terenie.

Źle dla gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa, bo goście trafili na 1:0 tuż przed przerwą. Tur potrafił się podnieść po stracie gola, czego dowodem bramka Kamila Wareckiego z 48. minuty. Zawodnik gospodarzy popisał się skutecznym strzałem zza pola karnego.

Podopieczni trenera Damiana Miazgi długo nie cieszyli się z remisu, bo w 59. minucie Sokół ponownie wyszedł na prowadzenie, którego ekipa z powiatu lubelskiego nie oddała już do końca rywalizacji.

Tur Milejów przegrał w sobotę u siebie z Sokołem Konopnica 1:2 i była to szósta porażka drużyny z powiatu łęczyńskiego w tym sezonie i jednocześnie dopiero druga w roli gospodarzy.

Po 15. meczach Tur ma 23 punkty, co daje mu szóste miejsce w tabeli Lubelskiej Klasy Okręgowej. Teraz przerwa zimowa, ligowe granie milejowianie zaczną w przyszłym roku od domowej konfrontacji z liderem - Sygnałem Lublin.

Tur Milejów - Sokół Konopnica 1:2 (0:1)
Bramki: Warecki 48' - 44', 59'.
Tur: Łobejko - Śliwa (46' Kostiuk), Żmuda, Suryś, Orysz (70' Aftyka), M. Gabrelski (75' Mińczuk), Ziemkiewicz (46' Kozyra), Warecki, Adamchuk, Gil (60' Winiarczyk), Rembiesa.